Dodawanie do bazy przy pomocy Web Api

0

Witam
Dostałem zadanie do zrobienia i nie wiem jak się za to zabrać. Muszę zrobić Web Api- to bez problemu. Ale musi być tak, że rekord dodaje się do bazy po wpisaniu w adresie przeglądarki i zatwierdzeniu enterem. Ma wysyłać się metodą post. Jak do tego podejść? Szukałem na różnych stronach i nie znalazłem. Dodam tylko, że ma się także dodawać np taki ciąg: " KA:12k/fd1\asA ". Jak to rozwiązać?

0

Ale jakie jest konkretnie pytanie?
Na początku wykorzystaj istniejący, defaultowy kontroler, zapoznaj się z atrybutami [HttpGet] i [HttpPost], z konwencjami dotyczącymi routingu, poczytaj o różnicach między [FromBody], a [FromUrl], odwołaj się z akcji do DbContextu i dodaj rekord.

0

konkretnie to muszę dodać do bazy ciąg: "#tg/34:54\HA" jako całość. Muszę to zrobić wpisując w adres przeglądarki: api/controller/tenCiag i nie wiem jak do tego podejść, na razie mi nie działa.

0

Doszedłem do pewnych wniosków. Web api mi działa. Dodaje do bazy to co chce, nie działa mi tylko gdy dodam np: sdd/sdfs/a Jak to można rozwiązać? Kombinuję w ten sposób:
[Route("api/productsAdd/{name}")]

ale mi nie działa

0

Masz tutaj artykuł jak obsłużyć specjalne znaki w URL:
http://www.hanselman.com/blog[...]InTheASPNETIISRequestURL.aspx

0

Próbowałem i niestety nie działa mi ta konfiguracją. Cały czas mam błędy. W którą stronę kombinować? Myślałem żeby zmieniać w web configu- nie działa. Na różne sposoby próbowałem. Są jakieś sposoby może na dodanie czegoś do WebApiConfigu lub RouteConfigu? Bo już nie mam pojęcia. Dwa dni od rana do wieczora siedzę i nie działa :(

0

Ale wiesz, że Twój problem wynika z tego, że próbujesz zrobić coś bez sensu, co jest jakby niezgodne z HTTP i w ogóle tak się nie robi?

0

Wiem, że mój problem jest niezgodny ale muszę to zrobić na zajęcia. Wykładowca tak sobie wymyślił żebym się pomęczył a potem mam mu odpowiedzieć czy to jest dobre rozwiązanie i dlaczego tak uważam. Nie mój wymysł ;\ W kodzie mam zwykły kontroler i modyfikację w web.config

<system.web>
  <compilation debug="true" targetFramework="4.5.2" />
  <httpRuntime targetFramework="4.5.2" 
         requestPathInvalidCharacters="" /> <!-- dodanie w celu dodawania ciągów typu: tg/df22/cdf:534 -->  
  <pages validateRequest="false" /> <!-- dodanie w celu dodawania ciągów typu: tg/df22/cdf:534 -->
  <httpModules>
   <add name="ApplicationInsightsWebTracking" type="Microsoft.ApplicationInsights.Web.ApplicationInsightsHttpModule, Microsoft.AI.Web" />
  </httpModules> 
 </system.web>
 <system.webServer>
  <handlers>
   <remove name="ExtensionlessUrlHandler-Integrated-4.0" />
   <remove name="OPTIONSVerbHandler" />
   <remove name="TRACEVerbHandler" />
   <add name="ExtensionlessUrlHandler-Integrated-4.0" path="*." verb="*" type="System.Web.Handlers.TransferRequestHandler" preCondition="integratedMode,runtimeVersionv4.0" />
  </handlers>
  <validation validateIntegratedModeConfiguration="false" />

  <modules runAllManagedModulesForAllRequests="true"> <!-- dodanie w celu dodawania ciągów typu: tg/df22/cdf:534 -->

   <remove name="ApplicationInsightsWebTracking" />
   <add name="ApplicationInsightsWebTracking" type="Microsoft.ApplicationInsights.Web.ApplicationInsightsHttpModule, Microsoft.AI.Web" preCondition="managedHandler" />
  </modules >
 </system.webServer>

Kod kontrolera api- część odpowiedzialna za dodawanie:


public class ProductsController : ApiController
  {
    private ApiContext db = new ApiContext();

    [Route("api/productsAdd/{*name}")]
    [ResponseType(typeof(Products))]
    [AcceptVerbs("GET", "POST")]
    [HttpPost]
    public bool Add(string name)
    {
      Products products = new Products();
      products.Text = name;
      products.Date=DateTime.Now;
      products.Name = "text";
      products.LastName = "fsgs";

      db.Products.Add(products);
      db.SaveChanges();
      return true;
    }

    //  #TG/29:78\HC

    protected override void Dispose(bool disposing)
    {
      if (disposing)
      {
        db.Dispose();
      }
      base.Dispose(disposing);
    }

    private bool ProductsExists(int id)
    {
      return db.Products.Count(e => e.Id == id) > 0;
    }
  }

Zamieściłem wyżej mój kod api i configu. Jak mogę podejść do problemu? Dodam tylko że ta konfiguracja api działa w ten sposób że dodaje do bazy np: ka:/fd/aa ale nie zamienia dodając backslash na slash oraz pomija wszystko co jest za znakiem #, np #asd doda do bazy null a fds#aas doda do bazy fds

2

Pomija wszystko co jest za znakiem #, np #asd doda do bazy null a fds#aas doda do bazy fds

No to już masz jakąś poszlakę w kwestii "czy to dobry pomysł" żeby przekazywać tego typu dane GETem.

Tutaj masz definicję URLa: https://en.wikipedia.org/wiki[...]rm_Resource_Identifier#Syntax

W ogóle. Wejdź pod ten adres który dałem. Zauważ, że od razu przewinęło Ci stronę do właściwego momentu, który Ci chciałem pokazać (tzn. na górze ekranu powinieneś mieć nagłówek "Syntax"). Teraz skasuj #Syntax z paska adresu i wejdź jeszcze raz. Tym razem strona załadowała się normalnie, a nie przewinięta w dół do sekcji "Syntax".

Jeżeli dopiszesz #costam do adresu to przeglądarka interpretuje to w specjalny sposób (w uproszczeniu: "skocz do sekcji na stronie"), właśnie po to, żeby dało się podlinkować jakiś podpunkt w długim artykule etc. Te dane po znaku # nie są w ogóle wysyłane na serwer, toteż nie odbierzesz ich po stronie C#, bo ich tam po prostu nie ma.

No to teraz tak. Jak to obejść? Co jeżeli chcemy serio wysłać coś ze znakiem # i nie chcemy żeby przeglądarka to interpretowała w specjalny sposób?

https://en.wikipedia.org/wiki/Percent-encoding

When a character from the reserved set (a "reserved character") has special meaning (a "reserved purpose") in a certain context, and a URI scheme says that it is necessary to use that character for some other purpose, then the character must be percent-encoded.

potwierdza to moje powyższe słowa na temat znaku #;

na tej stronie możemy wyczytać w jaki sposób escape-ować/enkodować/wtf specjalne znaki między innymi dla URLi. I tutaj podpowiem: zamiast # daj %23 w adresie. Przeglądarka będzie wiedziała że ma tego nie ruszać, a serwer powinien dostać już odkodowany, normalny znak #.

O ile dobrze pamiętam dzięki temu percent-encodingowi można przemycić dowolny znak w URLu, który normalnie by nie przeszedł. Wnioski wyciągnij sam.

PS. No i jeszcze musisz coś zrobić w configu IISa jeżeli nie będzie Ci pozwalał tych znaków specjalnych wrzucić w URLa (tzn. zwróci Bad Request czy coś).

0

Dzięki za podpowiedź. Jak kod zakoduję i podam w przeglądarce to działa. A czy jest możliwość by za każdym razem kodować przesyłany tekst? C# sobie go odkoduje i doda do bazy czy nie ma takiej możliwości?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0