UAC, a dostęp do folderu %appdata% obecnie zalogowanego użytkownika

0

Cześć wszystkim. Potrzebuję dostać się do folderu %appdata% obecnie zalogowanego użytkownika z poziomu C#. Normalnie można użyć tego: Environment.GetFolderPath(Environment.SpecialFolder.ApplicationData) . Problem w tym, że moja aplikacja wymaga uprawnień administratora, a kiedy zostanie tak uruchomiona z poziomu konta zwykłego użytkownika to w/w funkcja zwróci lokalizację folderu użytkownika, który ma uprawnienia administratora... a nie tego obecnie zalogowanego(czego potrzebuję). Da się temu jakoś zaradzić?

Proszę o pomoc ;)

3

Problem w tym, że moja aplikacja wymaga uprawnień administratora, a kiedy zostanie tak uruchomiona z poziomu konta zwykłego użytkownika to w/w funkcja zwróci lokalizację folderu użytkownika, który ma uprawnienia administratora... a nie tego obecnie zalogowanego(czego potrzebuję). Da się temu jakoś zaradzić?

Tak. Nie uruchamiać programu z uprawnieniami administratora. A jeśli jest to absolutnie niezbędne, to uruchomić program normalnie, a do wykonania zadania administratorskiego odpalić na chwilę na adminie drugi proces, który zrobi co trzeba i zaraz zakończy pracę.

Albo... nic nie robić. Jeżeli program musi być uruchomiony z uprawnieniami admina, to logiczne jest że ApplicationData wskazuje na folder użytkownika który jest adminem.

Słowem: świadomie odpalasz program jako inny user i narzekasz że program jest uruchomiony jako inny user ;-)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1