Visual Studio Community 2015 jak dodać CmdMessenger?

0

Witajcie, już kilka godzin przekopuję internet w poszukiwaniu poradnika w jaki sposób dodać bibliotekę https://github.com/thijse/Arduino-CmdMessenger do visual studio.

Niestety znalazłem tylko przykładowe programy ale nic na temat instalacji tego w środowisku i nie mam już pomysłów jak to zrobić. Próbuję dogadać się z Arduino z aplikacji w C#

0

Prawdopodobnie dość zwyczajnie - nic nie musisz instalować w środowisku, w swojej aplikacji musisz dodać referencję do bibliotek, które tworzy ten projekt.

  1. Ściągasz https://github.com/thijse/Zip[...]ger/CmdMessenger.zip?raw=true, wypakowujesz,
  2. Otwierasz CmdMessenger\Libraries\CmdMessenger\extras\CSharp\CmdMessenger.sln;
  3. Klikasz prawym na projekcie CommandMessenger w Solution Explorer i wybierasz Build;
  4. Klikasz prawym na folderze CommandMessenger.Transport w Solution Explorer i wybierasz Build;
  5. W folderach CmdMessenger\Libraries\CmdMessenger\extras\CSharp\CommandMessenger\bin\Debug oraz CmdMessenger\Libraries\CmdMessenger\extras\CSharp\CommandMessenger.Transport.Serial\bin\Debug masz pliki CommandMessenger.dll oraz CommandMessenger.Transport.Serial.dll (analogicznie Transport Bluetooth czy Network);
  6. W swoim projekcie klikasz prawym na References, wybierasz Add Reference; wybierasz zbudowane pliki DLL i już możesz korzystać z nich.

Jak się upewnisz, że wszystko jest OK z tak zbudowaną biblioteką to możesz ją przebudować jeszcze raz, ale zmieniając konfigurację z Debug na Release (pliki DLL generują się w wtedy w bin\Release).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0