Wątki i kolejkowanie zadań dla poszczególnych wątków.

0

Witam koleżanki o kolegów.

Czy mógłby mnie ktoś nakierować na informację lub przykłady jak wykonać kolejkowanie zadań dla kilku wątków? A dokładniej chodzi mi o to że mam metodę która wysyła coś na serwerek przez TCP i aplikację która ma kilka przycisków które to wysyłanie generują. I oczywistym jest że wysyłanie przez TCP chwilę trwa, a jak przy każdym przycisku zrobię wysyłanie na serwer i każdy przycisk będzie np używał tego samego wątka to aplikacja mi się wysypie.. Chciałbym zrobić jakąs np kolejkę na którą wysyłała bym metodą "serwerWyslij("cos tam"); i te zadania by układały sie w stosik FIFO np i wątek by z niego popierał i realizował to wysyłanie.

Mam nadzieję że jasno wyjaśniłem o co chodzi ;-)

Proszę o pomoc,
Pozdrawiam Michał

P.S. Używam WPF jeżeli to ma znaczenie.

0
  1. Zablokuj możliwość klikniecia przyciskow dopóki nie dostaniesz odpowiedzi za poprzednie klikniecie.

  2. Kiedys miałem podobny problem.
    Sekcje krytyczne + Kolejka zadań :)

0

Blokowanie przycisków nie wchodzi w grę bo zablokowało by mi to cały interfejs aplikacji. Inaczej to trzeba obejść ale nie wiem jak. ;)

P.S. Jak szukać przykładów takiej kolejki jak opisywana w temacie co link podałeś ?

0

Najprostszy sposób to utworzenie listy do której będą dodawane komunikaty podczas kliknięcia przycisku. Później dodanie timera który będzie co jednostke czasu wysyłał komunikaty do serwera.
Jeżeli jesteś ambitniejszy możesz to zrobić na wątkach.

0

W google znajdziesz rozne rozwiazania. Ja po prostu opieralem sie na zalozeniach jakie znalazles w tamtym temacie i sam to napisalem.

0

BlockingCollection<T> + ConcurrentQueue<T>

https://msdn.microsoft.com/pl-pl/library/dd997371(v=vs.110).aspx

0

Pewnie te rozwiązania z postu wyżej są najlepsze, bo zrobione specjalnie w tym celu. Nie wiem, nie używałem. Robiłem kiedyś coś takiego w Delphi. Była to fajna zabawa. Polegało to na tym, że wątek główny dodawał jakiś wpis do listy, a wątek, który wykonywał operację, w swojej pętli głównej odczytywał tą listę. Jeśli nie była pusta, to pobierał z niej pierwszy element, wykonywał go, a potem usuwał go z listy. Oczywiście tutaj musiały być sekcje krytyczne. Ale bardzo fajne, proste i działające rozwiązanie.

0

Dzięki Wam za podpowiedzi. Mam jeszcze pytanko,.. chciałbym stworzyć listę/tablicę stringów z któej mógłbym zawsze pobierać pierwszy element wykorzystać go usunąć i potem przesunąć pozostałe elementu do góry. Jak to najłatwiej zrealizować? Jakaś lista, kolekcja, tablica ? Co byście mi doradzili ?

Pozdrawiam
Michał

0

Zrób to za pomocą async i await i nie martw się o wątki i kolejkowanie/.

0

Uparłem się że zrobię to na wątkach/wątku i kombinuje ... no i mam kolejne pytanie do Was (może mnie moderator nie zbanuje za pisanie trochę nie na temat w swoim temacie) ;)

Robię sobie w main kolejkę FIFO (queue) i dodaje tam stringi do wysłana na serwerek TCP, no i pięknie ładnie. Ale teraz wydedukowałem kolejny problem. Jeżeli uruchomię nowy wątek który będzie sprawdzał w pętli nieskończonej czy kolejka jest pusta a jak coś jest to będzie wysyłał na serwer to ten wątek nigdy nie będzie miał końca. Jak go zrobię jako background, to nie będzie blokował aplikacji jak ją wyłączę ale on też może nie wysłać wszystkiego... Jak zrobię wątek który wyśle wszystko i się skończy to jak potem coś dodam do kolejki to te informację nie zostaną wysłane bo wątek nie żyje. I nie mam teraz pojęcia jak to rozwiązać, naprowadzicie mnie na jakieś rozwiązanie do tego ? ;)

Sprawdzać w main co jakiś czas czy wątek żyje i czy cos jest w kolejce a jak jest i wątek nie żyje to ma tworzyć nowy ? Robi sie tak czy to jest "niezgodne ze sztuką" ? :D

Pozdro

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1