Visual Studio 2015 brak niektórych rzeczy

0

Witam !

Ściągnąłem wczoraj VS2015 i chciałem zrobić projekt który kiedyś robiłem na VS2012. Zaczyna się od tego ze wtedy projekt tworzyłem w Blank App (xaml) gdzie niestety nie ma teraz takiej opcji do wyboru, jedyna opcja która wydaje mi się tego odpowiednikiem to WPF Application, dobrze myślę ?
Następna trudność to taka ze wtedy z mojej Blank App usuwalem mainpage.xaml i dodawałem nowa stronę Basic Page która posiadała siatkę i nagłówek niestety odpowiednika tego wgl juz nie mogę znaleźć jest niby Page (WPF) ale nie wiem czy jest to odpowiednik tego ?
Więc mógłby ktoś mi powiedzieć jakie są odpowiedniki do Blank App (xaml) i Basic Page ?

1

Zrób sobie Project template z pustym XAML'em, dodaj swoje rzeczy, których potrzebujesz i masz to samo, a to co zmienia się w zależności od projektu to sobie sparametryzuj.

https://msdn.microsoft.com/library/eehb4faa%28v=vs.110%29.aspx

Robisz tak, ze tworzysz nowy projekcik, kodujesz sobie w źródłach to co ma być w każdym z projektów tworzonych za pomocą Twojego szablonu (np. jakiś wzór okna w XAML), całą resztę parametryzujesz tj. nazwy namespace'ów i wszystkiego co zmienia się w zależności od projektu. Takiego czegoś nie kompilujesz tylko robisz Export template z menu File i gotowe :)

Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak to ułatwia życie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0