testy jednostkowe czy można testować kod zawarty w bieżącym projekcie

Odpowiedz Nowy wątek
Ronny
2015-12-13 14:59
Ronny
0

Cześć. mam dylemat a właściwie problem czy oraz jak i czy w ogóle jakieś odwołanie musi mieć do kodu... może chaotycznie to ująłem wobec tego pełny opis mojego problemu: w książce C# autor podaje aby poprzez Add Reference... dodać odwołanie do pliku dll oraz użyć using... autor pisze dalej, iż można również pliki innego typu np. exe a bardziej ogólnie podaje, iż dowolny podzespół w .NET można testować jako testy jednostkowe... Jednakże ja chcąc przerobić materiał zawarty w książce musiałbym każdy jakiś projekt najpierw zawrzeć podobnie jak autor ! w pliku dll aby móc go następnie testować... Ja rozumiem, iż autor pokazał mi taki bardziej rozwinięty projekt zawarty aż w trzech rozdziałach tej książki... i tu jest moje zapytanie czy oraz w jaki sposób bez międzylądowania za jakie uważam utworzenie dla jak zwykły kod z bieżącego projektu podłączyć pod testy jednostkowe... czy to musi być inny projekt czy może być w tym bieżącym projekcie ten kod który chciałbym testować testami jednostkowymi. dzięki za podpowiedź Ronny

Pozostało 580 znaków

2015-12-13 15:52
Moderator

Rejestracja: 12 lat temu

Ostatnio: 49 sekund temu

Lokalizacja: Wrocław

0

Post jest w jakimś nieznanym mi narzeczu, więc będę zgadywał pytanie, aby udzielić odpowiedzi.

Testy jednostkowe to specjalne klasy, najczęściej używające klas bazowych i atrybutów z jakiegoś frameworka testowego (np. NUnit, xUnit, MSTest). Takie klasy umieszcza się w projekcie typu class library (kompilowanej do pliku dll) i uruchamia za pomocą runnera, czyli specjalnej aplikacji do uruchamiania testów w danych frameworku. Taki runner może być dostarczany z frameworkiem testowym, bądź dostępny jako wtyczka do Visual Studio lub wbudowany np. w ReSharpera.

No i teraz jasnym już chyba jest, że testy jednostkowe umieszcza się w innych projektach niż testowany kod, bo niby po co kod biznesowy miałby być zaśmiecony jakimiś zbędnymi elementami frameworka testowego?


"HUMAN BEINGS MAKE LIFE SO INTERESTING. DO YOU KNOW, THAT IN A UNIVERSE SO FULL OF WONDERS, THEY HAVE MANAGED TO INVENT BOREDOM."

Pozostało 580 znaków

Ronny
2015-12-13 16:39
Ronny
0

dzięki za podpowiedź. Autor podaje również iż zasadniczo dla każdej klasy powinno się wykonać test jednostkowy i to już na etapie pisania kodu i podaje autor również iż testy jednostkowe powinny być ( zachowane ? ) w projekcie !!!
to jest książka dla pierwszoklasistów w C# dla Visual Studio 2013 doktor J.Matulewski Helion.pl
załączam kawałek opisu

  • sx.PNG (0.3 MB) - ściągnięć: 94

Pozostało 580 znaków

2015-12-13 17:00
Moderator

Rejestracja: 12 lat temu

Ostatnio: 49 sekund temu

Lokalizacja: Wrocław

0
Ronny napisał(a):

podaje autor również iż testy jednostkowe powinny być ( zachowane ? ) w projekcie !!!

Pewno ma na myśli to, że projekty te z Visual Studio zawierające testy jednostkowe mają zostać w solucji.


"HUMAN BEINGS MAKE LIFE SO INTERESTING. DO YOU KNOW, THAT IN A UNIVERSE SO FULL OF WONDERS, THEY HAVE MANAGED TO INVENT BOREDOM."

Pozostało 580 znaków

Wybitny Lew
2015-12-13 17:11
Wybitny Lew
0

tak właśnie Kolega zwrócił mi ta słuszną uwagę po wysłaniu też jakoby do mnie dotarło, iż tak właśnie trzeba to zrobić. dzięki bardzo to już mi wiele wyjaśniło Ronny

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0