W jaki sposób wysłać email

0

W jaki najprostszy sposób można zrealizować wysyłanie e-maili? Potrzebuję dodać tą funkcjonalność i z tego co czytałem to muszę mieć własny serwer żeby wysłać e-mail (czyli odpada) ? Drugą opcją którą znam jest Azure.
Co polecicie ?

1

http://4programmers.net/Forum/Ci.NET/262051-kopiowanie_wyslanego_maila_do_folderu_sent?p=1199908#id1199908 - sposób z pierwszego posta nie będzie wystarczający? Wykorzystuje dowolny serwer SMTP.

1

żeby wysłać maila musisz mieć albo własny serwer pocztowy - wtedy możesz wysyłać maila z dowolną końcówką (np. [email protected]) ale i tak masz ogromną szansę, że nigdzie taki mail nie dojdzie, albo musisz mieć gdziekolwiek konto pocztowe. A potem to już to co podał @hipekk

0

Aha to spoko nie wiedziałem ze tak sie da. Czyli zakładam jakies konto na gmail jego konfiguracje podaje w c# i powinno to wysyłać emaile z tej poczty. A czemu mówisz ze nie wiadomo czy tak wysłane emaile będą dochodzić?

0

ponieważ jeśli będziesz miał swój serwer pocztowy to dla większości innych serwerów będziesz niezaufany o będą one odrzucać od razu twoje maile. Natomiast z gmailem, wp, interią czy jeszcze innymi "normalnymi" kontami to działa OK

0

Ok wszystko jasne. Dzieki Panowie

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0