Zastosowanie nHibernate w WebService

0

Witam
Mam napisany WebService, który komunikuje się z bazą danych. Jest to projekt dość wstępny i obecnie wygląda to tak, iż został napisany przy wykorzystaniu ADO.NET, oprócz tego wykorzystywany jest wzorzec DTO i z zewnętrznej aplikacji mamy dostęp do tych obiektów. Chciałbym wykorzystać nHibernate niestety muszę przekonać do tego twórcę. Problem w tym, że nie mam argumentów jedynym jest to, że dla mnie jako rozszerzającego funkcjonalność usługi takie rozwiązanie jest wygodne oraz umożliwi szybsze tworzenie dalszych elementów. Wg mnie mapowanie relacyjno - obiektowe to świetna sprawa i staram się je stosować w każdych projektach, tak by jakby to powiedzieć wizja systemu w modelu relacyjnym była powiązana z klasami w systemie.

Pozdrawiam

0

No i mówiłeś mu o tym? Jak zareagował?

0

Rozmawialiśmy o tym, ale nie jest on przekonany do takiego podejścia. Nie wiedzieć czemu, może wynika to, że nie chce mu się uczyć nowej technologii. Naprawdę nie bardzo mam pomysł jak go przekonać. Wg mnie w przypadku rozwoju w przyszłości WebService będziemy mogli stosunkowo szybko wprowadzać nowe zmiany. Przepisanie tego w obecnej formie to nie jest dużo pracy. Prosta sprawa.

0

Rozumiem, że to jakiś stary programista jest?

0

Tak i ciężko go przekonać do czegoś w miarę nowego, lub określmy to inaczej do czegoś czego nie stosował. Kieruje się zasadą "jak działa dobrze to po co zmieniać".

0

Beton ma to do siebie, że się nie zmienia. Najprościej jest zmienić pracę.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1