Jak stworzyć aktywny pasek menu?

0

Witam, chciałbym dodać do swojej aplikacji internetowej pasek menu, który po zmniejszeniu rozmiaru okna przeglądarki będzie zmieniał się w przycisk po naciśnięciu którego rozwiną mi się kategorie, które są widoczne jeżeli mam tryb pełnoekranowy.

Chodzi mi dokładnie o coś takiego jak na tej stronie (niebieski pasek) - http://www.c-sharpcorner.com/

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale u mnie w aplikacji po lewej stronie w pionowym bloku będą kategorie, a elementy wyświetlone na moim pasku zadań chciałbym żeby wyświetlały się w całej mojej aplikacji przez kod dodany do Layout:

<div id ="categories">
        @{Html.RenderAction("Menu", "Nav");} 
    </div>

Byłbym wdzięczny jakby ktoś podrzucił jakiś link albo wskazał drogę jak się do tego zabrać.

1

W bootstrapie masz to fajnie zrobione, tylko wystarczy podejrzeć kod i trochę przerobić (jeżeli nie korzystasz z niego na stronie, no i w bs menu wysuwa się z góry, więc trzeba dodać modyfikację, żeby było z boku).

0

Rzeczywiście jest sporo tutoriali. A czy jest jakaś równie dobra alternatywa dla tego ?

Edit: Obejrzałem filmik z Microsoftu o Bootstrap i chciałem się zapytać jak Wy piszecie aplikacje? Czy używacie jakiegoś motywu z Bootstrap, wgrywacie go do aplikacji, a następnie zmieniacie klasy css pod swoje potrzeby i dodajecie funkcjonalności, czy sami piszecie css do znaczników html, czy robicie to jeszcze inaczej ;> ?

0

Jeżeli nie korzystasz bs'a na stronie to bez sensu jest go wgrywać tylko dla tej jednej rzeczy. Po prostu wyciągnij kod do tego co Ci potrzebne, a jeżeli się na tym nie znasz to musisz poszukać w necie po haśle 'collapse sidebar' (np. http://materializecss.com/side-nav.html ). Ja korzystam ze zmodyfikowanego przez siebie pliku bootstrapa gdzie np. nie mam stylowania dla headerów i kilku jeszcze rzeczy które mnie wkurzały :P

0

Powiem szczerze, że chętnie się pobawię bootstrapem w takim razie :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0