Deployment aplikacji .NET 4.5.1

0

Problem wydaje się banalny, ale nie umiem znaleźć rozwiązania w googlach.

Mam dziwną sytuację.

Napisałem WinFormsową aplikację, która przetwarza pliki XML za pomocą transformat XSLT. Program robi robotę na moim komputerze. Kiedy przenoszę go na inną maszynę z Visual Studio 2013 - program działa i uruchamia się (nawet bez uruchomionego środowiska IDE)

Kiedy przenoszę go na maszynę, która NIE ma środowiska VS2013 - program albo zgłasza błąd, że nie ma środowiska .NET 4.0.30319, albo pokręci chwilę kółkiem i robi nic. Po prostu się nie uruchamia.

Robiłem już publikację bezpośrednio z projektu (prawy na projekcie i publish). Przenosiłem projekt bezpośrednio z katalogu bin\Debug i bin\Release. Zarówno sam exe, jak i komplet plików zawartych w tych katalogach.

Projekt targtuje w 4.5.1, ale nie ma znaczenia czy na końcówce zainstaluję .NET 4.5.1 Redistributable, czy nie. Robiłem tez przywróćenie środowiska .NET do stanu wyjściowego (jest taka opcja w instalatorze). Nie ma znaczenia system operacyjny - próbowałem na Windows 7 z SP1 i Windows 8.1.

Co mi umyka ?

Do tej pory robiłem aplikacje MVC na WebFormsach i używałem WebDeploy - bez problemu. To pierwsza aplikacja WinFormsowa i jestem zaskoczony. Nie spodziewałem się problemów na tym etapie.

0

Przetestuj z pustą formą i w różnych wersjach jako target: 4.0, 4.5, 4.5.1

0

Z czystą aplikacją zrobiona templatką: Windows Forms Application jest to samo

0

W dzienniku zdarzeń systemu mogą być przydatne komunikaty na ten temat
Kompilujesz w trybie "release"?

0

ok. BARDZO Was przepraszam.

Problemy były dwa. Po pierwsze Avast podczas skanowania robi jakieś kuku i nie pozwala się uruchomić mojej aplikacji (nie wiem. Być może brakuje mu jakiegoś pliku), a po drugie z rozpędu użyłem templatki DevExpressa, WinFormsowego odpowiednika tej, której używamy przy tworzeniu projektów MVC na WebFormsach.

Stworzyłem nowy projekt na standardowej templatce, przeniosłem wszystkie funkcjonalności z "niedziałającego" projektu (prosta, jednoformowa aplikacja), wyłączyłem na chwilę Avasta i działa.

Dzięki za chęć pomocy i zaangażowanie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0