Nowa zakładka lub nowy plik

0

Witam!
Jestem w trakcie robienia notatnika w C#. Jest on praktycznie gotowy, ale chciałbym dodać jedną przydatną funkcję -> Nowy projekt.
Na początku chciałem zrobić to w formie zakładek, ale nałożenie TabControl na zrobiony już praktycznie projekt nie wchodzi w grę, musiałbym wszystko pisać od początku. Czy jest jakaś funkcja za pomocą której otwierałoby się nowe okienko z tymi samymi elementami co Form1?
Pozdrawiam.

0

Mógłbyś utworzyć UserControl, która zawierałaby to co chcesz (w tym wypadku chyba po prostu textblock, czy na czym tam piszesz), dodać przyciski symbolizujące zakładki do twojego okienka. Naciskając przycisk zminiał by się DataContext tego w czym wyświetlasz swojego textblock'a. Może być?

1

Jeśli piszesz w Windows Forms to może pomóc Ci interfejs MDI. Dzięki temu możesz otwierać wiele nowych okienek wewnątrz już istniejącego. MDI Parentem będzie dla Ciebie okno główne, ze wszystkimi opcjami, funkcjami. Natomiast tzw. okna dzieci będą Ci się otwierały wewnątrz tego rodzica. To chyba powinno Ci pomóc.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0