Program Biblioteczny - rezerwacja książek (jak wykonać)

0

Pisze prosty program biblioteczny mamy możliwość dodawania danych osobowych do tablicy wyswietlamy je w textBoxach , w drugim oknie(forms2) mamy spis książek ,które wczytujemy z pliku txt i wyświetlamy w listboxie, Jak zrobić by przypisywać daną pozycje z listboxa do wybranej osoby w forms1. Chodzi o rezerwowanie książek przez dana osobę, oraz wyświetlanie jakieś informacji że książka została wypożyczona lub nie .Z góry dziękuje .

0

I to chcesz zrobić na txt?

0

Wypadało by gdzieś przechowywać te dane na temat wynajmów. Nie dokońca jestem pewien czy chcesz używać bazy danych: ale uważam że mogła by Ci naprawdę ułatwić życie. Ten program ma jakąś rację bytu czy to jakiś projekt na zaliczenie albo coś? Jeśli zaliczenie no to trzeba po prostu wymyślić odpowiednią strukturę kolejnego pliku i tam to trzymać. A jeśli będzie to używane faktycznie w bibliotece czy w jakimś innym miejscu, ewentualnie będzie dalej rozwijane, to przemyśl bazę danych.

0

program na byc na zaliczenie tylko , baza danych nie jest przewidziana ,trzeba tylko zrobic przypisanie danego tytulu do wybranej osoby i ewentualnie zwracac ta pozycje ,czy wczytywanie tytułów książek z txt i wyświetlanie ich w listboxie i z tego listboxa wybór pozycji i przypisanie o ile jest taka możliwość wystarczy i jak to zrobić... ?

1

Według mnie mniej czasu zajęło by ci stworzenie bazy danych do tego programu i jednocześnie mniej kombinowania byś miał niż z plikami textowymi.
Pytanie do ciebie użycie pliku tekstowego jest obowiązkowe czy sam sobie wymyśliłeś takie rozwiązanie?

0

Nie jest obowiązkowe ale nie aż takiej potrzeby by wykorzystywać baze danych na potrzeby zaliczenia powinien to byc jakiś w miare prosty sposób który wyswietli tylko czy pozycja jest zarezerwowana i nie bedzie jej można wykorzystać dla np. drugiej osoby ...

0

Baza danych właśnie będzie prostszym sposobem, bo nie musisz się bawić w kombinowanie jak to zapisać. Możesz użyć sqlite, baza wtedy mieści się w jednym pliku.
Lub chociaż zamień ten txt na xml.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0