wykorzystanie starego programu w nowej aplikacji

Odpowiedz Nowy wątek
2015-01-20 15:45
0

Cześć!

Chciałbym poprosić doświadczonych kolegów o radę. Rozpoczynam pracę nad programem, który będzie wykonywał zestaw prostych obliczeń, wyciągał coś z tablic itd. Dla przykładu powiedzmy, że powstanie kalkulator który ma swoje GUI. :)

Po jakimś czasie powstanie druga aplikacja (z innej dziedziny), która będzie miała podobne funkcje... Kontynuując przykład, powstanie narzędzie, które mając zadane dane wejściowe, narysuje wykres. Też ma swoje GUI

i na koniec powstanie aplikacja, która będzie wykorzystywać jeden i drugi program.. Czyli użytkownik zadaje zestaw danych wejściowych, kalkulator je przeliczy, drugi program narysuje wykres, a aplikacja końcowa umożliwi wydruk, zapis, tworzenie serii obliczeń itd. i oczywiście też ma GUI.. Ale fajnie byłoby, żeby np klikając guzik "Kalkulator", włączył się ten pierwszy kalkulator (ale jako jedno z okienek w obrębie tej ostatniej).

Innymi słowy chciałbym napisać programy, które mógłbym później dołączać do kolejnych nowo-pisanych programów jako... moduły, biblioteki, klasy..... Coś, co będzie żyło swoim życiem, ale w razie potrzeby nie muszę ręcznie kopiować klas z starego programu i tworzyć od nowa interfejsów użytkownika, tylko dołączam to co mam i stara aplikacja działa, ale równocześnie w pełni komunikuje się z nową- czyli działa jako zwykła klasa. Dla przykładu, jeżeli w kalkulatorze powstanie obiekt HistoriaObliczeń, chciałbym z móc z tego obiektu korzystać w całym nowym programie.

Trochę zakręciłem, ale mam nadzieję, że intencje są zrozumiałe.

Proszę o rady, artykuły, hasła jakie mam w googlach poczytać.... Otwarty jestem na każdą formę pomocy

Pozdrawiam
Piotr Chmielewski

Pozostało 580 znaków

2015-01-20 16:13
1

obejrzyj to i kilka następnych części, to powinieneś wiedzieć jak to zrobić.

Pozostało 580 znaków

2015-01-21 21:02
0

A coś równie dobrego ale po polsku..?? Koleś jest geniuszem, ale niestety umyka mi 30% jego tekstu. Ciężko oglądać i słuchać. :) Jak nic nie ma, to obejrzę kilkanaście razy i może zrozumiem wszystko :)

edytowany 1x, ostatnio: XchmieluX, 2015-01-21 21:28

Pozostało 580 znaków

2015-01-21 21:50

Niestety nie sądzę aby było coś takiego po polsku. Ale ważniejsze abyś rozumiał co robi a nie o czym mówi. A 30% to nie jest jeszcze zły wynik.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0