Hosting usługi WCF i bazy + porady

0

Witam serdecznie,

Potrzebuję Waszej porady. Może zacznę od tego, że tworzę aplikację WP 8.1 SL, która oczywiście cały czas jest rozwijana. Dość sporo już w niej zostało wykonane, jak i dość sporo jest jeszcze do wykonania, aby wykonać założenia, które w fazie projektowania sobie postanowiłem. Aplikacja ta z założenia skierowana będzie do szerszego grona odbiorców. Także muszę mieć pewność, że udźwignie ona kilku/kilkunastu/kilkudziesięciu userów korzystających z niej w tym samym momencie. A dokładniej to chodzi o usługę WCF Services, która to zarządza zapytaniami od klientów, wykonuje zapytanie do bazy danych i odpowiedź wysyła z powrotem do klienta. Także WCF jest u mnie pośrednikiem, między klientem a bazą.

Oczywiście wszystko póki co testuję lokalnie, baza danych postawiona lokalnie u mnie na komputerze, podobnie usługa WCF, jako że telefon i komputer znajdują się w jednej sieci. Wszystko fajnie śmiga i działa. Obawiam się jednak, że wydajność przy większej liczbie zapytań jednocześnie (kilku userów korzystających z apki w tym samym momencie) może być mizerna. Jako że również pierwszy raz tworzę apkę która korzysta z zewnętrznych usług (wcześniej łączyłem się bezpośrednio z bazą - ale życie nauczyło że jest to najgorsze rozwiązanie) wszystko to dotyczące wydajności jest dla mnie nowe. Chciałbym wiedzieć jaki jest najlepszy sposób na testowanie wydajności takiej usługi internetowej? Nie chciałbym żeby jakieś wąskie gardło przy którym serwis ten polegnie i się zawiesi czy przestanie działać.

Pisząc usługę WCF jak i aplikację kliencką starałem się jak najbardziej tworzyć ją optymalnie, trzymać się jakichś nakreślonych wzorców - ale wiadomo doświadczenie zdobywa się z czasem, po wytworzeniu każdego kolejnego projektu jest coraz lepiej. Jednak obawiam się że to może nie wystarczyć dlatego chciałem to wszystko dogłębnie przetestować i zasymulować większe obciążenie.

Zapewne potrzebuję do tego zewnętrznego hostingu, aby móc postawić tam moją bazę oraz usługę. Chciałbym zacząć od czegoś darmowego, aby służyło mi to do testów. Jaki hosting polecacie? Baza jest napisana w MySQL (chociaż wiem, że przy rozwiązaniach Microsoftowych lepiej byłoby posiadać bazę napisaną w MSSQL).

Za każdą z porad bardzo dziękuję :)

0

Azure, Windows Azure

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0