Podpowiedz do zadania c#

0

Witam

Mam za zadanie napisać projekt na zaliczenie w języku c# . W programie mają być:klasy,klasy abstrakcyjne,dziedziczenie,polimorfizm, tablice,obsługa wyjątków i interfejsy.
Z grubsza wiem jak użyć(napisać to w programie) ale nie mam pomysłu na swój program.
Może ma ktoś pomysł na temat programu?
W załączniku który dodałem jest program przykładowy z użytymi wszystkimi częściami które muszą wystąpić.

0

Kiedyś robiłem coś takiego dla kumpla. Programik polegał na tym, że składałeś miecz świetlny co na koniec dawało różny efekt w zależności od użytych elementów. Oczywiście wszystko w formie tekstowej ale przy użyciu klas :)

0

Najlepiej jakbyś sam sobie odpowiedział na to pytanie. Jeśli troche pomyślisz to znajdziesz pomysł na taki program, który Tobie też by się przydał. Możliwości jest dużo, a każdy w miarę sensownie zaprojektowany program spowoduje naturalne użycie każdego z tych elementów.
OffTopic: Swoją drogą to ciekawe co zmotywowało Twojego profesora do takiego sformułowania zadania. Każdy z tych elementów ma za zadanie ułatwić pisanie programów w języku wymuszanie ich nie spowoduje, że studenci lepiej się go nauczą, co najwyżej stworzą jakieś potworki byle tylko zastosować wszystko z listy. No ale dobre praktyki to pewnie nie jego przedmiot i działka, on uczy tylko programować :P

1

Poszedłeś na studia związane z programowaniem bez ani jednego pomysłu na program, który byś chciał kiedyś napisać?

0

Myślałem żeby napisać programik sklep komputerowy
Klasa bazowa:Elektronika
Klasy pochodne:Komputery PC,Laptopy,Smartfony,Tablety i konsole do gier.
Tylko nie wiem czy to jest dobry pomysł żeby w tym kierunku iść.

3
hahaha21 napisał(a):

Klasa bazowa:Elektronika
Klasy pochodne:Komputery PC,Laptopy,Smartfony,Tablety i konsole do gier.

I dodanie nowego produktu do oferty wymaga napisania nowej klasy? Kto te klasy ma pisać, sprzedawca czy magazynier?

0

No chyba tak wymagałoby dodać też klasę która by dodawała nowy produkt do oferty
Na napisanie takiego programu mam 3 tygodnie więc może coś się wymyśli :D

0

Czy ten program, który załączyłeś, to przykład od prowadzącego? Mam nadzieję, że nie. Pomijając, że nie jest tam stosowana konwencja kodowania c# (np. nazwy metod małymi literami), to dziedziczenie jest kompletnie źle użyte. Na przykład we wszystkich klasach są powtórzone metody maxPredkosc(), które różnią się tylko wartością stałej. W bazowej klasie abstrakcyjnej są metody (nieabstrakcyjne) silnikSportowy, silnikCross i silnikTurystyczny (co w ogóle mają robić te metody?), po czym poszczególne klasy wybiórczo przesłaniają niektóre z nich. Kompletnie nie rozumiem, jaki był zamysł.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0