Licznik wyświetleń

Odpowiedz Nowy wątek
2014-06-14 20:12

Rejestracja: 6 lat temu

Ostatnio: 6 lat temu

0

W jaki sposób robi się licznik odwiedzić danej podstrony? Aplikacji ogólnej wiem jak się robi, natomiast w tym wypadku nie ;/
Proszę o pomoc.

Pozostało 580 znaków

2014-06-14 20:28

Rejestracja: 7 lat temu

Ostatnio: 5 lat temu

Lokalizacja: Polska

0

Może tak: stwórz w bazie danych tabelę z kolumnami "link" i "visits". Przy wejściu na jakąś tam podstronę sprawdzasz czy istnieje już rekord związany z aktualnym linkiem na którym jest user. Jeżeli tak to tylko zwiększasz wartość visits, a jeżeli nie to dodajesz nowy rekord z tym linkiem i ustawiasz mu visits na 1.

Pozostało 580 znaków

2014-06-15 05:47

Rejestracja: 14 lat temu

Ostatnio: 2 lata temu

Lokalizacja: Lublin/Gdynia

1

Odpowiedź @AlfaLeporis jest dobra jako rozwiązanie gdy zależy ci żeby tylko na pochwaleniu się ilu ludzi widziało dany wpis przy czym ilość ta mieści się w setkach/tysiącach dziennie (dużo zależy od natężenia godzinowego oraz wydajności/skalowalności innych skryptów na stronie). W przeciwnym wypadku może okazać się że to rozwiązanie będzie blokować skalowalność twojej aplikacji. Jeżeli nie spodziewasz się trafiać do top 10 polskich serwisów pod względem poczytności to jest to rozwiązanie jak najbardziej OK.

Pytanie jeszcze czy licznik jest ci potrzebny do chwalenia się ilością odwiedzin czy do robienia własnych analiz, kto kiedy skąd i po co wchodzi na swoją stronę. W tym drugim wypadku nie pisz własnego rozwiązania tylko skorzystaj z gotowych (np. google analytics albo polski stat24 - ten drugi w wersji darmowej sieje ci reklamami po stronie co jest jego dużą wadą)


szogun

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0