Komunikacja pomiędzy programami

0

Witam,

Muszę napisać 3 programy, które będą wymieniały dane pomiędzy sobą. Wiem że jest dużo możliwości, ale w związku z tym, że nie mam doświadczenia w tym temacie, chciałbym zapytać, jak w jaki najprostrzy i najpraktyczniejszy sposób komunikować się pomiędzy aplikacjami. Co polecacie?

Z góry dzięki.

0

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, każdy lubi co innego.
Wybór konkretnej technologii i tak powinien się opierać na jakichś przesłankach technicznych, co chcesz przesyłać i jaka jest architektura tego systemu?

0

Chcę wysyłać komunikaty do WindowsGame z WindowsForm, myślałem o stworzeniu połączonych wirtualnych portów szeregowych, ale to nie ma sensu ;)

0

Wszystko zależy od zastosowania, musisz nieco sprecyzować problem. Do tego pytania pasują wszystkie rozwiązania począwszy od przerzucania danych protokołem UDP, poprzez wszelkiej maści WebService'y, do synchronizacji raz na dobę poprzez skopiowanie plików między komputerami :) Robisz grę, komunikator, aplikację bazodanową, czy coś jeszcze innego? Wymiana danych w ramach jednego komputera, w ramach jakiegoś LANu, czy z udziałem jakiegoś centralnego serwera dostępnego w internecie?

0

Aplikacje będą pracowały na jednym komputerze. Chodzi mi o to, że w windows form będę zadawał jakieś parametry, będą wykonywane obliczenia, zostaną one wysłane do 2 innych programów w których zostaną wyrysowane przez XNA.

0

To może memory mapped files? Raczej trudno o szybsze rozwiązanie w przypadku jednej maszyny.

0

Messaging, np. MSMQ

0
gdfgddg napisał(a):

Messaging, np. MSMQ

I weź to potem debuguj.

0

A nie lepiej po prostu odczytywać prosto z pamięci pierwszego programu ? jak podajesz dane w pierwszym programie to on jest zapisuje do konkretnych zmiennych i pod danym adresem w ramie te dane są przechowywane, a wtedy na 2 i 3 programie odczytujesz wartości z tych adresów :P

0

Ok, a jak przekazać adresy zmiennych z programu do programu?? Dodam że 2 aplikacje renderujące odpalam przez System.Diagnostics.Process.Start(@"WindowsGame1.exe");

Nie było pytania ;) Dzięki, już wszystko działa ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1