C# 2010 WF wydruki nietypowych dokumentów

Odpowiedz Nowy wątek
2013-12-23 09:08
0

Cześć,
Zaczynam dopiero swoją przygodę z Visual Studio ( raczej od zawsze programowałem w PHP, Jquery Js, itd.) i w związku z tym mam kilka pytań (problemów) na które chciałbym uzyskać podpowiedz (wskazówkę).

 1. Jak realizuje się dosyć skomplikowaną aplikację z wieloma elementami... tzn powiedzmy, że mam na formie jakieś menu, i teraz po klikaniu na nie chciałbym, by wszystko co dotyczy tego menu odbywało się w jednym i tym samym okienku ( bez otwierania nowego). Wymyśliłem ,że wkładam na formę kilka(kilkanaście) paneli (a w nich inne elementy dotyczące właśnie tego menu) i w zależności od tego co kliknę to chowam lub wyświetlam dany panel. Czy to jest dobre rozwiązanie ? Czy jestem w błędzie.

 2. Kolejnym moim problemem są wydruki nietypowych dokumentów - tu powiem szczerze, że nawet nie mam pomysłu jak się do tego zabrać :-(
  Muszę pobrać dane z bazy ( tu bez problemu sobie z tym radze ) umieścić je w dość nietypowym dokumencie ( tabele, rysunki, kolorowanie itd.) i wydrukować taki dokument.
  Jak tworzy się takie dokumenty? Czy można taki dokument stworzyć np. w excelu zapisać do pliku i potem taki plik otwierać wstawiać do niego dane i drukować ?
  Nie jest to pewnie zbyt ładne rozwiązanie ... ale zawsze coś. Może ktoś mi podesłać jakiś link dotyczący tworzenia wydruków w VS ?

 3. Czy spotkał może się gdzieś ktoś z darmową biblioteką do tworzenia kodów kreskowych ? BARCODE

Pozostało 580 znaków

2013-12-23 10:19
1

Czy "WF" w twoim temacie oznacza, że wykorzystujesz Workflow Foundation?

 1. Okienko główne, w którym podmieniasz jakieś kontenery (główny kontener) na inne ma sens;
 2. http://zxingnet.codeplex.com/ - zarówno 1D, jak i 2D.

Pozostało 580 znaków

2013-12-23 10:46
1

Czy to jest dobre rozwiązanie ?
Raczej tak się nie tworzy programów.
Technicznie jest to do zrobienia - chowasz jeden panel, pokazujesz drugi (właściwość Visible), ale lepiej zrobić zakładki na kontrolce TabControl, albo osobne okna.

Pozostało 580 znaków

2013-12-23 15:08
0

Dzięki ! za odp.
Trochę mi się rozjaśniło- :) , chociaż nadal nie wiem jak tworzyć nietypowe wydruki ....
Zdrówko!

Pozostało 580 znaków

2013-12-23 16:24
0

Wydruki... nie mam kodu pod ręką, ale idea jest taka, że uzyskuje się obiekt typu Graphics na którym rysuje się stronę. Czyli na papierze rysuje się tak samo jak na ekranie.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0