EF5 + WCF App jak wygenerować odpowiednie T4 (Data Contract)

0

Jak w temacie jak zmusić entity do współpracy z wcf'em? Z pudełka po dodaniu referencji w projekcie wcf application do projektu entity, normalnie mogę tworzyć web servicy i z nich kożytstać, generalnie wszystko smiga jeżeli operauje na typach prostych. Schody pojawiły się w takim przypadku kiedy potrzebuje wywołać metodę web servicu która jako typ zwrotny ma klase encji (np. "User"), moge napisać przepisać całą klasę oznaczając ją atrybutami [DataContract] ale chyba nie o to chodzi? Wiem że entity generuje pliki t4 (generalnie to mi takie wygenerowało) i w nich jest juz przygotowane wszystko do współpracy z wcf'em. ale u mnie wygenerowało pliki t4 (*.tt) i dal;ej nie działa :(

0

Ze względu na olbrzymie zainteresowania moim pytaniem... postaram się odpowiedzieć na nie w sposób bardzo prosty i przejrzysty:

  1. Deklarując service w WCF musimy zadbać o wyłączenie LazyLoading oraz Proxy, wtedy obiekty przesyłane są serwisem dobrze (serializowane), rozwiązanie to działa w przypadku Model/ database first oraz z tego co czytałem code first (nie trzeba deklarować atrybutów [DataContract] oraz [DataMember]).
this.context = new DBModelContext();
context.Configuration.LazyLoadingEnabled = false;
context.Configuration.ProxyCreationEnabled = false;

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1