ASP.NET i parametr metodą GET

0

Witam. Niedawno zacząłem zabawę z aspem. Przyznam, że fajna sprawa. Mam jednak pewien problem. Chciałbym zrobić coś takiego, że przykładowo pobieram z bazy danych listę jakichś obiektów (np. użytkowników) i wyświetlam je w taki sposób, że po kliknięciu na nazwę tego obiektu, przechodzę do strony ze szczegółowym opisem. Zakładam, że ta lista to będą hiperlinki. Tylko jak przekazać dalej ID tego obiektu, tak żeby otrzymać go na stronie docelowej i załadować odpowiednie dane z bazy? Oczywiście chodzi mi też o to, żeby te ID było w adresie URL i żeby można było wchodzić na stronę obiektu kopiując adres.
Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

1

Nie napisałeś o jaki ASP.NET chodzi - zakładam, ze WebForms.

Do wyświetlania w postaci szczegółowej listy możesz użyć GridView. Następnie musiałbyś rozbudować kontrolkę o możliwość kliknięcia wiersza - po którym nastąpi otwarcie strony z parametrem id dla wybranego wiersza (czyli usera). Kolumna id w Gridzie nie musi być widoczna.
Jak odczytywać parametry:
http://msdn.microsoft.com/pl-[...].httprequest.querystring.aspx

0

Dobrze rozumiem, że kod spod tego linka jest na stronie docelowej i do konkretnych wartości odnoszę się przez Response["Key"] ?

1

Wygeneruj link w formacie http://localhost/DrugaStrona.aspx?id=[wartosć id], a w formularzu DrugaStrona wyciągnij tę wartość ze słownika QueryString.

0

Czyli coś ten deseń:
Response.Redirect("Page2.aspx?param1=Test");

if (Request.QueryString["param1"] != null)
Response.Write("From Page1 param1 value=" + Request.QueryString["param1"]);

Ok. Dzięki

0

Moglibyście podpowiedzieć, jak zrobić, żeby ten hiperlink generował adres url z takim ID, jakie znajduje się w danym wierszu?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0