Przechowywanie danych

0

Witam. Postanowiłem zrobić program, który umożliwiłby przechowywanie jakichś danych tak aby użytkownik, nie mógł jakoś wkraść się i odczytać danych innych użytkowników, otworzyć program itd. Moje pytanie jest takie, moglibyście polecić mi jakieś bezpieczne i konkretne miejsce, które umożliwiłoby przechowywanie danych różnych użytkownik bez możliwości łatwego włamania się. Z bazy danych raczej zrezygnuje, gdyż dane do bazy danych zostawione w programie mogą zostać łatwo uzyskane, co wiąże się z włamaniemm

0

Nie wystarczy Ci zapisywanie danych w katalogach danych aplikacji poszczególnych użytkowników?

0

Możesz rozwinąć swoją myśl?

0

Każdy użytkownik ma swój katalog na dane aplikacji, domyślnie znajduje się w: C:\Users\<nazwa użytkownika>\AppData\Roaming.

0

Trochę nie bardzo to wygląda, chciałbym mieć dostęp do tych danych. Chciałbym także coś przypisywać do danego konta, a tak jak ty mówisz raczej mi się to nie uda, więc lipa :/. Jakieś inne pomysły może znasz?

0

Co to znaczy, że chciałbyś mieć do nich dostęp? Z perspektywy czego? Twojej aplikacji, innego użytkownika? Każdy użytkownik ma własny katalog AppData, do którego inni użytkownicy mogą nie mieć dostępu.
I o jakich użytkowników tak w ogóle chodzi? Jaka kradzież danych? Przez kogo? Innych użytkowników tego samego komputera?

0

Polegałoby to na tym aby użytkownik założył konto, ja widziałbym dane do tego konta, konta, które zostałyby założone byłyby uporządkowywane, mógłbym np. do nich dopisywać jakieś bonusy w postaci kodów, sprawdzać czy został użyty kod, co za niego otrzymał, ile czasu do czegoś mu zostało. Wielka szkoda, że baza odpadła, gdyż łatwo można się do niej włamać, a niestety na inny sposób nie mam pomysłu ;/

0

Chodzi o globalną bazę danych w internecie?

0

Jeżeli dobrze cie rozumiem to tak

0

No to umieść wszystkie dane na serwerze w jakiejś bazie danych i stwórz do niej webservice, który zajmie się autoryzacją i autentykacją.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1