Monodroid co i jak?

0

Witam!

Ostatnio pomyślałem czy by nie spróbować stworzyć aplikacji na androida. Poczytałem na różnych stronach, że dobrą alternatywą dla Javy jest Monodroid pozwalający tworzyć aplikacje w C#. Chciałem się zapytać czy ktoś tego używał/używa i jakie są tego zalety/wady, możliwości.

Pozdrawiam!

0

Witam,

nie używałem tego cuda, ale wygląda to całkiem rozsądnie. Zauważyłeś oczywiście, że jest to płatne rozwiązanie $400, za wersje personal. Ale jeśli zamierzasz od razu tworzyć poważne rozwiązania komercyjne, to czemu nie. Jest oczywiście do pobrania wersja darmowa 'do celów badawczych/nauki' ale jaki jest sens uczyc sie tego rozwiązania, jeśli nie planujemy (zw względu na koszty) używać tego docelowo.

Ja sam przesiadłem sie z dotNet'a na Javę i jednym z pierwszych projektów była aplikacja na androida. Jedyne co to używam NetBeans'a zamiast Ecipsa, jest bardziej przyjazny dla osoby pracującej z VisualStudio. Potrzebny jest plugin do Androida. Nie ma tam możliwości wyklikania interfejsu, ale jeśli potrzebujemy możemy wyklikac go w Eclipse i przenieść.

Sama przesiadka z C# na Javę to też nic strasznego. Przeczytaj jakis tutorial/książkę do Javy i dallej samo pójdzie. Przy tworzeniu interfejsu można znaleźć ogólne podobieństwa do WPF.

0

Właśnie dlatego się nie będę za to zabierał, bo dość kosztowny jest. Może sięgnę do Javy i w niej postaram się pisać aplikacje mobilne.
Dziękuję za odpowiedź.

0

Albo sięgnij do platformy Windows Phone i będziesz pisał w VS i C#.

0

Właśnie też nad tym pomyślałem, żeby pójść w stronę Windows Phone. Oraz gdybym miał zrobić grę na tę platformę to bym zastosował XNA framework.

0

bo WP to przecież takie popularne a android to margines...

0

Za to WP działa stabilnie, a Android jak chce.

0

Właśnie jestem w trakcie instalacji, a właściwie pobierają się składniki mono androida (trial).
Co do javy to podchodziłem już 2 razy i jakoś nie mogę się do niej przekonać, a C# od razu przypadł mi do gustu, do niedawna pisałem w C z dodatkami GObject :)

Po testuje i się zobaczy. Wielkim mankamentem jest cena, wersja professional aż 399$, może e-mail Xamarin i wyjaśnienie, że ja z bloku wschodniego obniży dla PL cenę.

0

Ok, czekam na Twoją opinię po teście :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1