VS 2012 .net 4.5/4.0

0

Witam,

Zrobiłem sobie projekcik łączący się z bazą oracle wszystko fajnie, miło i przyjemnie dopóki nie postanowiłem zmienić target framework na 4.0 aby program działał też na Windows XP. W tym momencie pojawiły się schody, na komputerze z VS2012 (Windows 7 64bit) nie jestem w stanie pobrać żadnych danych z bazy. Zwraca błąd ORA-12154 choć connection string się nie zmienił ponadto jestem w stanie zrobić podgląd użytego dataseta (preview) i widze dane.
Poczyniłem test i utworzyłem projekt z jedna forma i jednym datagridview skopiowalem sobie ten projekt do pozniejszego porwnania. Nastepnie znowu zmienilem target framework efekt taki sam no i probuje windiffem porwnywac te dwa projekty gdyz jeden dziala drugi nie. Nie widze jakis istotnych roznic choc sprobuje krokowo wszystko przepisywac do zepsutego projektu by rozgryzc co jest przyczyna. Moze macie jakis pomysl co to jest?

W zwiazku z powyzszym czy aby z powodzeniem uzywac swojego projektu na windows xp mam przejsc na VS2010 i .net 4.0?

0

A czy jeśli utworzysz projekt od razu dla Frameworka 4.0 w Visualu 2012 to działa? Po drugie, przeanalizuj czy wszystkie assembly, których używasz w projekcie są skompilowane dla 4.0 - jeśli są jakieś biblioteki skompilowane dla Frameworka 4.5 to może nie działać.

Jeśli masz inne biblioteki w solution, dodane jako reference do projektu głównego to im tez zmień target framework na 4.0 i przebuduj całe solution.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0