SQL/MySql teoria - zapytanie na dwa sposoby

0

Witam

Otóż wiemy wszyscy, że możemy sobie napisać procedurę, która doda nam rekord do bazy danych, ale także zwykłego stringa ( z poziomu kodu oczywiście ) i otrzymamy teoretycznie to samo. Chciałem się zapytań jaka jest różnica pomiędzy wywołaniem procedury w kodzie, a wysłaniem do bazy "stringa", wiem, źle się wyraziłem, ale ciężko mi to ująć w słowa :) Gdybam, że wywołanie procedury w kodzie wykona się szybciej niż dodanie do bazy danych rekordu przez stringa, czy chodzi też o to, aby oddzielić obowiązki? Co ma zrobić C# niech zrobi C#, a co SQL, niech zrobi SQL?

0

to raczej kwestie architektoniczne, nie doszukiwałbym się różnic wydajnościowych

0

A jesteś w stanie powiedzieć kiedy i czego winno się używać?? Moim zdaniem ( chodź nigdy nie nawiązywałem do procedur z poziomu kodu ), ale winno się nazwiązywać do nich uprzednio je pisząc ( np. w Oracle ). Tak jest chyba czyściej i przyzwoiciej.

0

Używanie procedur składowanych to trzymanie logiki w bazie danych. Konsekwencjami tego są: mniejsza elastyczność, trudniejsze rozwijanie aplikacji, i utrudnione debugowanie.

0

za to jeśli musisz wystawić bazę osobą/firmą trzecim to wtedy zamiast dawać im dostęp do wszystkiego możesz im dać dostęp poprzez swoiste "API" właśnie jako stored proc i widoki. Inna sprawa, że można napisać serwer aplikacji, czy chociażby WebSerwice ale to jak dla mnie (WS) jest pomyłka w aplikacjach typowo biznesowych (narzut danych)

0
abrakadaber napisał(a):

Inna sprawa, że można napisać serwer aplikacji, czy chociażby WebSerwice ale to jak dla mnie (WS) jest pomyłka w aplikacjach typowo biznesowych (narzut danych)

Lepiej napisać logikę biznesową w SQL?

0

lepiej niż co

0

Pisałeś, że WebSerwisy są pomyłką w aplikacjach biznesowych...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1