ASP.NET - Rozmieszczanie kontrolek

0

Cześć. Właśnie zacząłem zabawę z ASP.NET i mam do Was pytanie: jak rozmieszczać kontrolki ? Teraz ustawiam sobie Format -> Set position - Absolute, no ale to nie pozwala na "ładny układ" kontrolek.

0

Zabawę z ASP.NET zacznij od zabawy z HTML i CSS, wtedy będziesz wiedział jak rozmieszczać kontrolki.

0

Oczywiście musisz zacząć od HTML i CSS. Pocztaj o marginach,paddinga,floatach,positionach, clearach, alignach itp. itd. Im wcześniej przestaniesz korzystać z designera w VS tym lepiej. Designer jest zajebisty do generowania zdarzeń i metod, ale na pewno nie do ustawiania kontrolek, bo Ci będzie generował 10 różnych dziwnych klas css, które ciężko będzie potem ogarniać.

0
Michal52346 napisał(a):

Designer jest zajebisty do generowania zdarzeń i metod, ale na pewno nie do ustawiania kontrolek, bo Ci będzie generował 10 różnych dziwnych klas css, które ciężko będzie potem ogarniać.

I klasy wygenerowane przez VS nie będą działały nigdzie poza Internet Explorerem.

0

Szczerze mówiąc nigdy nie używałem żadnego rodzaju designera przy jakiejkolwiek pracy z html i css, włączając w to właśnie asp.net. Polecam Ci - jak zresztą poprzednicy - zaczęcie zabawy w asp.net od poznania chociaż podstaw html i css (bo jedno bez drugiego działać po prostu nie będzie ;) ). Polecam Ci do tego w3schools.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1