AutoScroll w tabPage

0

Witam,
Piszę program, w którym chcę umieścić schematy blokowe. Problem w tym, że tych schematów trochę jest i muszę wykorzystać opcję scroll. Aktywowałem ją w opcji tabpage (wrzuciłem na True). Problem w tym, że autoscroll jest załączany dopiero po uruchomieniu programu a jak przewijać go w czasie tworzenia programu? Nie chcę tego ręcznie pisać( lokowania poszczególnych elementów)...chciałbym to tak rach ciach zrobić ręcznie...No chyba, że jest jakieś inne dużo dużo prostsze rozwiązanie...Z góry dziękuję za wszelakie sugestie...

0

Może wrzuć na panel i włącz autoscroll :)

0

Tak tylko że ja posiadam formatkę, na której mam TabPage razy trzy. Na jednym z Tabpage mam umieścić dużo rysunków...W związku z tym potrzebuje scrolla. Dałem w opcjach tabpage autoscroll, ale to działa po uruchomieniu programu. Ja potrzebuje działającego scrolla w czasie tworzenia oraz w czasie działania programu. A to co Ty mówisz to nie mam zielonego pojęcia jak to połączyć z TabPage bo jeszcze w życiu czegoś takiego nie używałem...Jakaś krótka podpowiedź może?

0

Jeśli nie da się ręcznie ustawić wszystkiego, to zrobię to w kodzie. Jednak chciałbym też wiedzieć czy tak się da...będzie to nauka na przyszłość. Jak coś będę chciał stworzyć szybko odręcznie z wykorzystaniem scrolla to już będę wiedzieć jak. Na razie potrafię w tabpage dac opcję na autoscroll a potem elementy umieszczam programowo.

0

Wnioskuję, że nie da się osiągnąć tego co opisałem wyżej...Jak więc ręcznie ustawić grafikę w visual studio, jeśli nie mieści mi się ona w formie i muszę użyć scrolla?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0