Małe i duże litery [C#]

0

Zrobiłem coś co odczytuje wciśnięte klawisze i zapisuje to do zmiennej, którą później daję pod messageboxa i tak się tym bawię :). Moje pytanie jest takie, czy mogę odróżniać duże litery od małych?, bo nie zależnie czy piszę z capslockiem czy bez to i tak są duże litery. Dołączam plik, który jest niezbędny bo to on odczytuje te wciśnięte klawisze. Jeżeli ktoś wie o co mi chodzi to bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam !

GlobalKeyBoardHook.rar

0

Sprawdź stan capslocka, oraz shifta.

0

W programie czy na klawiaturze?, jeśli na klawiaturze to wszystko jest ok

0

Tworzysz sobie boola (bul'a jak by Prezydent napisał)
Na początku sprawdzasz przez Control.IsKeyLocked(Keys.CapsLock);
Potem, przy naciśnięciu sobie zmieniasz jego stan ;)

0

musisz w programie odczytać stan klawiszy. poszukaj sobie jakiś tutoriali do keyloggerów w delphi tam powinny być gotowce, wystarczy że znajdziesz jakieś odpowiedniki funkcji w .NET albo skorzystasz z funkcji winapi

0

Ja dodam że pisanie keyloggerów, hooków w C# to niedorzeczność. No ale zawsze można się nauczyć jak działa import funkcji z WinAPI, bo keyboardproc i mouseproc jest obsługiwany.

0

Zastanawia mnie, skąd ten trend na forum do pisania hooków, wstrzykiwaczy kodu, komunikacji międzyprocesowej, eksportowania funkcji do kodu natywnego — akurat w C#, języku który wybitnie do takich zastosowań przeznaczony nie jest.

0

Siedzę w tym c# i próbuję coś w nim robić. Jeśli chodzi o ten capslock to sprawdzę niebawem ale mam jeszcze jedno pytanko, gdy wysyłam to dla kolegi to po przytrzymaniu jakichś klawiszy wyskakuje brak odpowiedzi i program wyłącza się. Czym to może być spowodowane?

0

Jeśli chodzi o capslock to jest wyłączony a i tak duże litery są

0

no i co z tego ze są duże? to sobie je interpretuj jako małe, skoro jest wyłączony.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0