[WPF] Odwołanie do metody i klasy w innym oknie

0

Witam,

Od kilku dni nie mogę sobie poradzić z jakże błahym problemem, który jest niezwykle prosty w WinForms, ale chyba nie w WPF :)

Mianowicie, mam aplikację składającą się z kilku okien. W głównym oknie mam metody wykonujące pewne operacje. W jaki sposób z innych okien z poziomu kodu mogę uruchomić te metody?
To samo dotyczy się klas, jak mogę odwołać się do klasy w innym oknie?

Dodam, że jedyne co mi się udało, to w oparciu o przekazywanie do drugiego okna referencji głównego okna, ale do klas dostępu nie mam, a po wywołaniu metody, a później zamknięciu programu, wątek programu nie jest zabijany.

Proszę o jakieś rady :) z góry dzięki

1

po wywołaniu jakiej metody, skoro nie masz do niej dostępu? pokaż kod.
dostęp do klas nie jest do niczego potrzebny. potrzebujesz dostępu do metod klas. co za problem opakować metody prywatnych obiektów w publiczne metody formatki, którą i tak przekazujesz? nie jest to najładniejsza metoda, ale do Twoich potrzeb się nada.
dostęp do klas - jeśli są prywatne, to nie da się, chyba że za pośrednictwem refleksji, ale jej użycie w takim przypadku to gruby błąd projektowy. do klas publicznych (lub internal w ramach tej samej przestrzeni nazw) dostaniesz się przez namespace.klasa albo namespace.klasa-kontener.klasa.
ogólnie, problem wydaje mi się banalny.

0

Programując w WPF radziłbym się zapoznać z MVVM, a później z Event Aggregatorem który jest odpowiedzią na twoje potrzeby.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0