Windows Forms Application --to--> Web Application

0

Napisałem swojego rodzaju symulator programowania niskiego poziomu
spnp_screenshot_v1.1.png
Wykładowcy bardzo się spodobał i chciałby mieć wersję wykonywalną z serwera.
Teraz pytanie do Was. Nigdy nie bawiłem się .NET. Pracochłonne będzie przeniesienie tego do Web App?
Utworzyłem projekt, jednak nie widziałem tam wielu kontrolek. Jak by się do tego zabrać, żeby było najszybciej..?

0

Jeśli Twój program jest sensownie napisany i ma architekturę np. MVP, to do przepisania pozostaje tylko GUI. Jaki projekt utworzyłeś i jakie kontrolki widziałeś?

0

A widziałeś kiedykolwiek program winforms napisany zgodnie z architekturą mvp?

0

Chciałbym również się podpiąć pod to pytanie.

Stworzyłem pare prostych programów w Windows Form do firmy, paru ludzi tego używa, ogólnie jest ok, ułatwia prace. Wada jes taka, że gdy chce dodać jakąś nową opcję w którymś programie, lub coś poprawić, muszę ganiać do kążdego kto ma ten program i podmieniać mu pliczki. Pomyślałem o ASP.NET i aplikacjach WebForms aby mieć wszystko w jednym miejscu na serwerze i podmieniać tylko w jednym miejscu na kolejne wersje (komfo0rtowo rozwijać, poprawiać to co zrobiłem do tej pory). Ale czy tak się robi, czy to ma sens, bo?

1) Wszytkie moje programy dzialają na zasadzie otwórz/stwórz plik, obróbka, zapisz nowy plik (typy plików xml, csv, txt itp czasami xml nawet do 10MB, tekstowe do 1MB) czy takie rozwiązania mają sens na ASP.NET? Czy tak się robi?

2) Różnice w niektórych dostępnych standardowych, darmowych kontrolkach pomiędzy WinForms a WebFroms. Co prawda znalazłem AJAX Control Toolkit http://www.asp.net/ajaxlibrary/AjaxControlToolkitSampleSite/ i to jest prawie to samo co było w WinForms ale nadal pozostaje kwestia wysylania plików i pobierania plikow z serwera w sieci lokalnej - czy to jest normalne rozwiązania czy tak się robi? (nie znam przepustowości sieci, ale dokumenty biurowe raczej sprawnie się wymienia)

3) Sprawa własnie z architekturą MVC, na razie świeży jestem ogólnie z C# i WinFroms a w ASP.NET dochodzą jeszcze sprawy związane m.in. z sesją strony itp, dlatego żeby to jakoś normalnie robić wASP.NET (często modyfikować, zmieniać, dodawać nowe opcje) chce najpierw dobrze poznać MVC i pytanie czy znacie, czy wiecie gdzie szukać dobrego źródła do nauki MVC na WinFroms (to lepiej znam i tu chce się tego poduczyć) zanim pójdę na jeszcze głebszą wodę jaką jest ASP.NET MVC.

1

Jest jeszcze np. http://www.mvcsharp.org/ - ale sam nie korzystałem więc nie wiem ile to jest warte. W każdym razie, oficjalnie MS nie wspiera tworzenia aplikacji winforms przy wykorzystaniu mvc. Tzn, możesz sobie jeśli sie uprzesz stosować wzorzec mvc ale ide ci nie wygeneruje żadnych klas zgodnych z tym wzorcem, nie podpowie że jest coś niezgodne z mvc itd, cały układ projektu organizujesz sobie sam.

1

Ad 1) Webowe narzędzia plikowe? Sensu w tym nie widzę.
Ad 2) Kontrolki webowe może wyglądają podobnie do tych z WinForms, ale używanie ich jest trudniejsze. Zresztą, tworzenie webowego GUI ogólnie jest trudniejsze.
Ad 3) Jak chcesz kontrolek webowych z Ajax Control Toolkit, to nie ASP.NET MVC. Jeśli WinForms, to MVC za bardzo nie ma sensu w ogóle.

Varran napisał(a)

Stworzyłem pare prostych programów w Windows Form do firmy, paru ludzi tego używa, ogólnie jest ok, ułatwia prace. Wada jes taka, że gdy chce dodać jakąś nową opcję w którymś programie, lub coś poprawić, muszę ganiać do kążdego kto ma ten program i podmieniać mu pliczki.

Twój problem nie leży w technologii wykonania aplikacji, lecz w dziwnym upodobaniu do joggingu. Gdybyś użył np. ClickOnce, to po wrzuceniu nowej wersji na serwer, aplikacja sama by się zaktualizowała użytkownikowi w momencie uruchomienia i nie musiałbyś nigdzie ganiać.

0

Gdybyś użył np. ClickOnce

To takie coś IE only?

0
somekind napisał(a)

Jeśli Twój program jest sensownie napisany i ma architekturę np. MVP, to do przepisania pozostaje tylko GUI. Jaki projekt utworzyłeś i jakie kontrolki widziałeś?
Są takie opcje:
VS2008_NewProject_Web.PNG
Utworzyłem Web Application, ale nie ma GroupBox, NumericUpDown i innych kontrolek oraz wielu pól i metod, które bardzo ułatwiły by pracę...

0
spidPL napisał(a)

Utworzyłem Web Application, ale nie ma GroupBox, NumericUpDown i innych kontrolek oraz wielu pól i metod, które bardzo ułatwiły by pracę...

Nie ma GroupBox, bo po co? Ten sam efekt wizualny osiąga się odpowiednim obrazkiem tła i stylem CSS. NumericUpDown zrobisz ze zwykłego inputa, dwóch przycisków i kodu JS. (Albo możesz użyć gotowego, np. od Telerika.) I tak jest ze wszystkim - tworzenie GUI webowego to HTML+CSS+JS, a nie przeciąganie kontrolek jak w WinFormsach.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0