Kupować książki do C# 4.0 czy czekać na 5.0?

0

Witam!
Od niedawna uczę się C#. Skrypty udostępnione przez uczelnię średnio mnie zadowalają i myślę nad zakupem Head First C# i C# in a Nutshell. Aktualna wersja języka ma już niespełna 2 lata, a na kwiecień zapowiadają nowy .NET Framework, Visual Studio i może C#. Z tego tytułu zastanawiam się czy warto już inwestować w literaturę czy poczekać na nowe wersje. Po prostu nigdy wcześniej nie zajmowałem się programowaniem i nie wiem czy przeskoczenie z 4.0 na 5.0 to będzie jeden wieczór czy może zmiany mogą sięgać dużo głębiej i znowu trzeba będzie wysupłać 300zł na nowe podręczniki.

Z góry dziękuję za porady i pozdrawiam!

0

Podstawy C# się nie zmieniają - dokładane są tylko nowe rzeczy. Nauczyć się możesz z książek choćby i C# 3.0, a nowości w 4.0 i 5.0 doczytać. Zresztą i tak książki o 5.0 pojawią się zdecydowanie później niż jego wydanie.

0

.NET Framework 5.0 nawet nie został zapowiedziany a Ty chcesz czekac na jego wydanie z kupnem książek ? Ciekawe ciekawe, z tego co wiem, najbliższa wersja .NET Framework'a wyjdzie wersja 4.5, a nie 5.0 :)

0

jak kol. emfałsi powiedział, następna wersja będzie 4.5 – i wiadomo mniej więcej co w niej nowego dojdzie (przede wszystkim async)

podstawą i tak wciąż jest 2.0, w tym sensie że nic z niego nie ubyło, dochodziły kolejno nowe rzeczy których i tak na sam początek się uczyć nie powinno.
książki do 2.0/3.0/3.5/4.0 są i będą aktualne.

to będzie jeden wieczór czy może zmiany mogą sięgać dużo głębiej
nie, to nie będzie jeden wieczór, bo sam temat asynchroniczności jest bardzo trudny, ale to nie znaczy że powinieneś czekać na następne książki, bo wtedy powiesz że znowu zapowiadają nową wersję, i tak dalej.

0

j/w, różnice i tak można ogarnąć z opisów w google i MSDN. Do samego języka i tak wiele rzeczy raczej dokładanych nie jest.

0

Osobiscie polecam ksiazki od .NET 3.5. Z prostego powodu - w .NET 3.5 znajduja sie przydatne twory LINQ oraz lambda. Reszty mozna samemu sie douczyc, jak sie ogarnie podstawy.

0

W sumie macie rację - nie ma co odkładać ;]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1