W jaki sposób na serwerze przechowywać notatki wielu użytkowników.

0

Chcę umożliwić w mojej aplikacji użytkownikom możliwość stworzenia notatek, a te zapisywałyby się na serwerze (po zalogowaniu oczywiście). Każdy użytkownik oczywiście miał by swoje. Pytanie gdzie to trzymać na tym serwerze? W bazie danych jako stringi? Mogę trzymać takie duże(?) rzeczy w bazie? Może tworzyć osobne pliki dla każdej notatki i zrobić serwer FTP? Baza wydaje mi się najciekawsza, ale chcę to zrobić 'tak aby było dobrze'. Proszę o pomoc.
PS. Tak czy inaczej będę musiał zrobić bazę, aby było logowanie.

1

Tak, w bazie danych. Nie zrobisz rozwiązania na plikach, które byłoby od niej szybsze.

0

Kontynuując moje pytania, dotyczące tego programu. Zastanawia mnie jak działa poprawny system logowania. Co mam na myśli...
Mam możliwość stworzenia darmowej bazy mySQL na cba.pl (oczywiście jak trzeba będzie to poszukam gdzie indziej, albo zrobie projekt z założeniem, że posiadam porządną baze lub gdy zajdzie potrzeba to kupię takową ;) ). I aby dostać się do tej bazy w cba.pl mam możliwość stworzenia TYLKO jednego użytkownika. I teraz zastanawiam się czy to jest taki mankament cba.pl, czy też tak właśnie działa baza. Mój program ma mieć w sobie jedno hasło i jeden login aby dostać się do tej bazy, potem odczytując dane od użytkownika, sprawdza czy występują one w jakiejś tabeli z loginami i hasłami, i następnie jeżeli hasło i login wystąpiły w tej tabeli to pozwala na wysyłanie zapytań do bazy? Tak to ma działać? Wydaje się ubogie, bo przecież wystarczyłoby(o ile to jest takie proste) porządnie rozebrać moją aplikację i ma się dostęp do całej bazy. Nie wiem, pewno się myle. Czy też faktycznie, baza mySQL, sama w sobie ma mieć możliwość otwierania przez wielu użytkowników, a nie tak jak cba.pl, przez jednego.
Proszę o pomoc i przebaczenie, pytanie ubogie, ale jestem początkujący w tej kwestii.

1
Jakub Baran napisał(a)

Mój program ma mieć w sobie jedno hasło i jeden login aby dostać się do tej bazy, potem odczytując dane od użytkownika, sprawdza czy występują one w jakiejś tabeli z loginami i hasłami, i następnie jeżeli hasło i login wystąpiły w tej tabeli to pozwala na wysyłanie zapytań do bazy?

Tak.

Wydaje się ubogie, bo przecież wystarczyłoby(o ile to jest takie proste) porządnie rozebrać moją aplikację i ma się dostęp do całej bazy.

No, dlatego trzeba się zabezpieczać.

Czy też faktycznie, baza mySQL, sama w sobie ma mieć możliwość otwierania przez wielu użytkowników

Zapewne tak, ale nie o to chodzi. Użytkownikiem bazy danych jest aplikacja sama w sobie, a nie człowiek - użytkownik aplikacji.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1