Oracle i .NET nie mozna się połączyć

0

Witam, mam system Windows 7 x64 Profesional i problem jest taki że nie moge sie połączyć z baza danych Oracla gdy uruchamiam aplikacje DESKTOPOWA w C# i wyskakuje komunikat:

Nie można odnaleźć klienta i składników sieciowych programu Oracle(tm). Składniki te są dostarczane przez firmę Oracle Corporation i są częścią instalacji oprogramowania klienta Oracle w wersji 7.3 (lub nowszej).

Nie można korzystać z tego sterownika, dopóki te składniki nie zostaną zainstalowane. 

Na innych systemach aplikacja działa;
Mam zainstalowanego najnowszego klienta oracla 11 aplikacja pliki tns jest poprawny, wcześniej miałem taki problem na XP ale sobie poradziłem a teraz nie mogę. Dodałem uprawnienia do katalogu, zmienna PATH też jest wpis. nie wiem co dalej.

0

jakiego klienta instalowałeś?

0

11g Release 2 Client (11.2.0.1.0)

0

32 czy 64bit?

BTW a z sqlplusa możesz się połączyć?

0

64bit; tak z SQL Plus moge się połączyć, Wszystko jest ok, uprawnienia dodane do katalogu Oracle, zmienne środowiskowe dodane, tnsname i sqlnet tez sa ok

0

a spróbuj ją uruchomić jako admin

0

Panowie i Panie mam taki problem 'ORA-12154: TNS: nie udało się rozstrzygnąć podanego identyfikatora połączenia' i nie wiem jak to rozwiązać na windows 7 zainstalowalem oracla database 10203 32 bit i wszystko działało, dopóki mój szef nie odinstalowal wszystko i zainstalowal wersje 64bit i teraz nie działają aplikacje w .NET dokładnie strony w ASP.NET, z powrotem odnistalowalem 64 bit wersje i zainstalowalem 32 bit wersje ale pojawia sie cały czas ten komunikat 'ORA-12154', wszystko ustawiłem: zmienne systemowe PATH, pliki listner.ora, sqlnet.ora i tnsnames.ora, przez SQL Plusa się łącze z bazą. Już dostaje białej gorączki przez to wszystko, często mi się zdarza że łącze Oracla i .NET i w 50% przypadków są problemy. Ktoś wie jak to rozwiązać???

0

Kolejna instalacja pomogła. Temat dla mnie jak na razie juz nie ważny

0

Jednak nie. Problem pojawił sie gdy doinstalowalem dodatek companion 10203. Wyskakuje komunikatWystąpił błąd programu Oracle, ale nie można pobrać komunikatu o błędzie z programu Oracle.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0