Publikacja projektu

0

Witam, czy jest możliwość posiadania większego wpływy na publikacje projektu np. opcja wybierania folderu gdzie na dysku ma się program zainstalować, dorzucenia plików do projektu nie będących w nich bezpośrednio związane.

wersja vs express

0

Można stworzyć instalator aplikacji w którym możesz zdefiniować jakie pliki gdzie lecą i co instalator robi na każdym z etapów instalacji, ale nie wiem czy express ma taką funkcjonalność.
Z wikipedii wynika, że express też ma taką możliwość, ale ograniczoną(co by to nie miało oznaczać)

0

No nie .. instalator z wersji Express nie bardzo się nadaje. Może ktoś zna programy do tworzenia instalacji potrafiące sprawdzić czy na komputerze jest .NET i w razie braku umożliwiał by jego pobranie oraz umożliwiający instalacje w wybranym folderze ?

0
byku_guzio napisał(a)
azarien napisał(a)

ogranicznoną m.in. przez niemożność wybrania docelowego katalogu na dysku
czyli tak trochę bezużyteczną :P Dzięki Bogu za MSDN AA :D

czyli dla większości normalnych użytkowników ograniczenie jest bez znaczenia, a jest mniej klikania przy instalacji. większym WTF niż brak wyboru, jest ten wybór: programy instaluje gdzieś w podkatalogu profilu użytkownika, zamiast w program files. ale jeszcze raz: skoro M$ rzekł to tak ma być; działa? działa.

0

Dla mnie wybór folderu gdzie instaluje jest o tyle istotny, że wprawdzie praktycznie wszystkie programy instaluje w Program Files, to już np. gry wolę instalować na innym dysku. Partycje na system mam małą i ostatnio mnie dobiła instalacja VS 11. Miał się instalować na innej partycji niż systemowa, a i tak 3gb wrzucił w Program Files.

No ale w sumie tak to jest jak się nie przewidzi, że 50GB na systemową to będzie mało ;)

A jeszcze skorzystam z okazji, bo raz natrafiłem na problem z tym instalatorem. Dwa instalatory nie mogą działać jednocześnie, a podczas instalacji jednego programu VB.Net potrzebuję odpalić instalkę vs_piaredist. Jeżeli to zrobię na początku/końcu instalacji to wtedy instalator krzyczy, że już jedna instalka jest odpalona i trzeba ją zakończyć, a tak długo jak vs_piaredist się nie zainstaluje to tamta się nie zakończy. Jest na to jakiś sprytny sposób?

0

cóż, wygląda że zaczyna się mścić moda na tworzenie małej partycji „na system”.
mnie się odechciało dzielić dyski na partycje gdy zaczęło mi samych dysków przybywać i przestałem nad tym panować. w tej chwili mam w komputerze trzy dyski… a może cztery, bo już nie pamiętam która partycja leży na którym. dysk systemowy ma 360 GB.

0

Moja systemowa ma 126 GB i 37,6 GB wolnego miejsca. Na dodatek siedzą na niej dwa katalogi Windows.old (musiałem 2 razy przestawiać system, po tym jak mi padł jeden dysk w macierzy), w sumie mogę je chyba już usunąć, ale po co mi tyle wolnego miejsca? :P

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0