eksportowanie ofert

0

Witam, mam plan zacząć moją przygodę programowania od C# i platformy .NET. Moim dalekim celem do którego chciałbym sukcesywnie dążyć jest stworzenie aplikacji która pomoże w interesie mojego wujka. Ma on komis samochodowy i chciałbym aby moja aplikacja automatycznie wysyłała jego ogłoszenie na jego stronę oraz na serwis otomoto.pl
Jednak na stronie otomoto.pl a (a dokładnie dokumentacji webapi http://otomoto.pl/site_images[...]otoMoto_WebAPI_dealer_3.2.pdf ) wszystko jest w php. Czy to stanowi problem? Tzn. mogę w c# zrobić program który później będzie komunikował się z bazą otomoto? Czy będę musiał także w tym programie umieścić kody php? Być może te pytania są głupie dla kogoś kto ogarnia c# ale dla mnie odpowiedzi są dość ważne:) Wiem, że daaaleka droga przede mną ale lubię wyznaczać dalekie cele bo to mnie bardziej mobilizuje.
Pozdrawiam!:)

Oj czuje że dałem ciała i mój post zasługuje na dział newbie;) Proszę o przeniesienie jeśli tak jest.

0

API otomoto stanowią webservice, które są technologią niezależną od implementacji. Więc nie ma znaczenia że oni napisali to w php. Podali także przykłady wywołań w php, ale nie ma to znaczenia, bo w c# bez problemu także to zrobisz.
Masz podany wsdl, na podstawie którego wygenerujesz sobie proxy i do przodu :) Albo dodaj sobie webreference do projektu i samo ci się stworzy proxy.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0