C#Builder vs VS2010

0

Cześć,
Zaczynam pisać program i chciałbym zapytać was o radę. Program będzie w języku C#, z wykorzystaniem usług sieciowych WCF. Zastanawiam się jakie środowisko programistyczne wybrać, C#Builder czy VS 2010?

Tzn. na 99% wybiorę VS. Ale czy możecie mi napisać dlaczego jest dobry wybór? Jakie są plusy i minusy obu środowisk? Chodzi o to że będę musiał jakoś uzasadnić ten wybór, a jak się dłużej zastanowiłem, to nie mam żadnego argumentu poza tym że środowiska VS już znam i mam tam jakieś małe doświadczenie.

Możecie mi wypunktować za i przeciw dla obu środowisk? (Dla programu pisanego w C#. )

0

a co to jest C#Builder bo nawet google tego nie zna

0

http://en.wikipedia.org/wiki/CSharpBuilder

Szczerze mówiac.. to szukam jakieś alternatywy dla środowiska Visual Studio 2010, dla programu w C# i z wykorzystaniem WCF. Jego plusy i minusy a także plusy i minusy VS.

Z góry dzięki za pomoc.

0

Ale po co szukać alternatyw, kiedy w VS10 masz wszystko czego tylko zapragniesz? W dodatku tworzysz program, który wykorzystuje WCF, a VS to ułatwia bo zawiera konkretne formy projektów.
VS to duża broń, która ułatwia programowanie.

0

Wiem, dlatego ją wybiorę. Po prostu potrzebuję jeszcze jakieś alternatywy, kiedy będę opisywał swój wybór w pracy.

Jest jakaś alternatywa ?

0

MonoDevelop

0

No tak, ale czy jesteś w stanie wymienić za i przeciw ? Porównać ją z VS?

I co z tym C#Builder?

0

SharpDevelop jest niezły. W sumie gdyby nie przyzwyczajenie to pewnie używałbym go zamiast Visual Studio (teraz też czasami mi się zresztą zdarza).
Zamiast Visual Studio Express oczywiście, bo z VS Proffesional, Ultimate etc nie ma co się równać.

http://www.icsharpcode.net/opensource/sd/

Myśl o C#Builderze porzuć, nigdy o nim (i nie tylko ja) nie słyszałem, w Google absolutnie żadnego wsparcia, ostatnia wersja w 2006 roku.

0

działa to tak - .NET jest MSa, VS też jest MSa a co za tym idzie narzędzia MSa są zawsze najwcześniej wyposażane we wsparcie dla nowych elementów języka. Co do C#B to z tego co pamiętam to było tak, że VS wspierał .NET 4.0 a najnowsze C#B jakie wtedy wychodziło wspierało .NET 2.5 więc było przestarzałe w momencie premiery. Generalnie inni developerzy muszą najpierw dostać środowisko i dokumentacje do niego a MS go ma na etapie projektowania więc i narzędzia ma dostosowane do aktualnej wersji platformy.

0

Dzięki za pomoc,
Czyli, chyba mogę podsumować to tak: pisząc program na produkt Microsoftu (czyli Windows), najlepiej korzystać z narzędzi Microsoftu ? :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0