Web Service - Zdalny dostęp do bazy danych

0

Czy WebService to dobry sposób na zdalny dostęp do bazy danych? Jak to będzie wyglądało przy 10,100,1000 użytkownikach? Niby Web Service przesyła niezaszyfrowane dane. Tu nasuwa się drugie pytanie, jak zrobić moduł logowania w aplikacji WPF/WinForms? Czy przez Web Service jest bezpiecznie / niebezpiecznie? Jakieś porady ?

0

Niby Web Service przesyła niezaszyfrowane dane
Niby nie :P
WS-Security
Bezpieczny kanał komunikacyjny - https.
Podpisana treść.
Zaszyfrowana treść.
Używając WCF łatwo to uzyskać, w config wystarczy ustawić odpowiednie opcje http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms731172.aspx

Warstwa webservice to dobry pomysł aby odseparować aplikacje klienckie od bazy, więcej zazwyczaj powinny być to usługi zawierające logikę biznesową.

0

Czyli tak:
Baza danych - tabele
WebService - funkcje operujące na tych tabelach i zwracające List<some_type_stored_in_db> ? :)
Aplikacja kliencka - śląca po SSL zapytania / lub te tokenowe, wydają się łatwe, nie wiem jak z bezpieczeństwem :) odbierająca list<stsid> ? :P

0

Jeśli używasz technologii MS to komunikację zaimplementuj w WCF. Czyli warstwa serwerowa jest jako usługa WCF i wystawiasz ją na bindingu http. Dzięki temu masz całe security łatwo konfigurowalne, czyli szyfrowany kanał, podpisywanie wiadomości, szyfrowanie wiadomości.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0