korzystanie z logow,log4net?

0

Zainteresowalem sie ostatnio korzystaniem z logow,poki co bardziej z ciekawosci,mam pytanie w jaki sposob z tego korzystac,czy to jest tak ze np uruchamiam aplikacje,cos sie wywala wiemy tylko gdzie tzn jaki aspx czy jaka klasa i wtedy tam lapie wszystko w try a catch jest np taki :

 catch (Exception ex)
        {
          LogHelper.GetLog().Error("Blad", ex);
        }

zapisuje loga do pliku i na podstawie tego dochodze co i jak ?Czyli np mam taki komunikat(taki dostalem przynajmniej ja):
System.Data.SqlClient.SqlException: A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Error Locating Server/Instance Specified)
Wiec na podstawie tej info dochodze co i jak?Gdzie jeszcze umieszczac logi jak je konfigurowac zeby dostac jak najwiecej info.Mowcie wszystko co wiecie;D. Dzieki za odp.

0

Generalnie łapiesz wyjątki które jakoś możesz obsłużyć, jeśli nie nic nie robisz i lecą one do góry. A jeśli złapiesz to robisz samo throw; aby zachować stack trace.
Piszesz własny moduł http i tam obsługujesz zdarzenie Application_Error (albo w global.asax jeśli chcesz na skróty, ale obecnie zalecane jest robienie to w module http). Oczywiście log4net trzeba odpowiednio skonfigurować, ale wszystko znajdziesz na stronie.

0

Jeśli chodzi o log4net, to komunikaty do loga możesz wpisywać gdzie tylko Ci się podoba. Jest kilka rodzajów wpisów, np aby rozróżnić wyjątki od jakichś innych informacji, możesz używać metod Info("...") lub Error("..."). Szczegóły są na stronie, a samo narzędzie całkiem przydatne

0

Moj jest tak skonfigurowany i uzywam go w bloku catch jak wyzej napisalem,a to moj config:

<log4net>
 <appender name="RollingLogFileAppender" type="log4net.Appender.RollingFileAppender,log4net">
 <file value="D:\\test_log.log" />
 <lockingModel type="log4net.Appender.FileAppender+MinimalLock"/>
 <param name="StaticLogFileName" value="true"/>
 <appendToFile value="true" />
 <param name="RollingStyle" value="Date"/>
 <param name="DatePattern" value="yyyy-MM-dd"/>
 <layout type="log4net.Layout.PatternLayout">
 <conversionPattern value="%date [%thread] %-5level %type.%method - %message%newline"/>
 </layout>
 </appender>

 <logger name="WebAppLog">
 <level value="ALL" />
 <appender-ref ref="RollingLogFileAppender" />
 </logger>
</log4net> 

Dodalibyscie cos jeszcze lub zmienili ?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0