DLL i nieznane obiekty

0

Witam

Próbuję stworzyć bibliotekę, która będzie używana w możliwie większości pisanych przeze mnie programów. Jednak zanim do tego przystąpię, chciałem się poradzić jak można w prosty sposób rozwiązać coś takiego:

  • tworzę bibliotekę, która powiedzmy będzie zmieniać język we wszystkich kontrolkach w formach
  • program, który będzie wykorzystywał te bibliotekę, zawiera własnego DictCombobox dziedziczonego po Combobox (rożni się od Comboboxa tym, że dodatkowo zawiera resource, z którego brane są literały do wyświetlania w tym DictComboboxie)
  • bibioteka zaimplementowana w programie ma za zadanie zmienić język w DictCombobox, pobierając dane z resourca z dziedziczonej klasy.

Pytanie jak to zrobić, ponieważ w bibliotece nie mam obiektu DictCombobox (będzie dopiero w programie), więc tak naprawdę nie wie ona, skąd to wziąć.
Czy lepiej stworzyc obiekt DictCombobox w tej bibliotece? Czy też jest inna droga?
Poproszę o pomoc, z góry dziękuję.

0
  1. Po co wymyślać koło, nie możesz użyć wbudowanego mechanizmu resource dla różnych języków i tylko zmieniasz kulturę w aplikacji?
  2. Jak twoja biblioteka będzie zmieniała język w kontrolkach?
  3. jeśli biblioteka zmianiająca język ma być uniwersalna, to musi umieć wykonać zmianę dla dowolnej kontrolki (dziedziaczącej z Control) a nie tylko dla kilku znanych.
  4. co to ten resource w DictCombobox?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1