C# / Sql informacje dotyczące wdrażania projektów

Odpowiedz Nowy wątek
2011-09-25 15:07
Kowal
0

Witam,

jestem w fazie końcowej pisania pewnej małej aplikacji i zastanawiam się, nad czym powinienem się zastanowić aby wdrożyć projekt. Ogólnie w książkach które przeczytałem odnośnie .net nie ma prawie nic na temat wdrożeń :/

Być może ma ktoś jakieś ciekawe linki do artykułów, kursów odnośnie tej tematyki w c# / sql.

Piszę aplikację desktop. do sieci wewnętrznej, korzysta ona z wcf (którego ja nie tworzyłem), jednak chciałbym poszerzyć swoją wiedzę na temat wdrożeń ogólnych, nieważne czy to desktop, czy wcf itd.

Co do desktopu to na pewno muszę "zabezpieczyć" aplikację :

  • zakodować connectionString
  • podpisać biblioteki
  • być może użyć obfuskatora

jest coś jeszcze, o czym warto wiedzieć ?

Pozostało 580 znaków

2011-09-27 16:13
0

Jakie zakodować conn str skoro używasz WCF? To jak używasz tego WCF? Czy jest to jeden z elementów aplikacji? Lepiej jest mieć warstwę pośrednią między klientem a bazą danych, np. w postaci usług na WCF.
Najlepiej jak stworzysz instalator i dasz każdemu np. link do instalki. Możesz tez stworzyć aplikacje typu One-Click. Wtedy jak stworzysz nową wersję to automatycznie userom przy uruchomieniu odpali się aktualizacja.
Administrator domeny może także na wszystkich maszynach zainstalować soft.
Możesz nawet zipa ze spakowaną aplikacja udostępnić.
Wszystko zależy od skali softu/użytkowników, ciężko żeby każdy przypadek opisywali w książkach. Na pewno instalator to dobre rozwiązanie kiedy potrzebujesz podczas tego procesu sponfigurować jakoś aplikację. Poprosić usera o jakieś dane, namiary na bazę etc. Pomijam tak podstawowe kwestie jak pytanie o ścieżkę instalacji.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0