Czekanie na zakończenie działania metody

0

Witam!

Mam aplikację w WPFie, a w niej metodę wykonującą różne operacje na macierzach, przy pierwszym wywołaniu inicjalizuje część zmiennych, które są wykorzystywane przy kolejnych wywołaniach itp. I właśnie mam takie pytanie, w jaki sposób poczekać na zakończenie działania tej metody, zanim rozpocznie się kolejne wywołanie ?

0

normalne wywołanie metody zawsze czeka na jej zakończenie. podaj przykład co chcesz zrobić i z czym masz problem.

0

A więc tak: mam zmienne globalne, które są inicjalizowane przy pierwszym uruchomieniu tej metody i dalej wykonywane są na nich różne operacje. Gdy wywołuje tą metodę tylko raz - wszystkie obliczenia są poprawne. Jednak gdy mam 2 wywołania jedno po drugim, już podczas pierwszego wywołania widać że niektóre zmienne globalne mają złe wartości:/ nie wiem może tu chodzi o odpowiednią synchronizację dostępu do zmiennych, ale w tym temacie mam małe doświadczenie więc będę wdzięczny za jakiekolwiek porady :)

0

Jeżeli wykonanie jest w jednym wątku, to wywołania poszczególnych metod odbywa się jedna po drugiej.

0

Co to znaczy zmienne globalne, bo w c# nie ma takiego pojęcia.
Jak podczas pierwszego wywołania te zmienne "globalne" mają złe wartości, skoro ustawiasz je na początku metody? Znaczy źle je ustawiasz. Albo obserwujesz sytuację kiedy mają jeszcze nieprzypisane wartości.
Bez kodu, czy jakiegoś jego schematu to sobie możemy pogdybać, a ty przeczytaj jakąś książkę o programowaniu.

Ah i kolejne chińskie przysłowie: Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1