Uchwyt(?) do TextBox'a

0

Czy mogę w jakiś sposób pozwolić użytkownikowi wybrać TextBox(z innej aplikacji, nie koniecznie w .NET) - najlepiej za pomocą kliknięcia myszką, albo przeciągnięcia jakiegoś obrazka(w stylu "przeciągnij na twój TextBox") na tą kontrolkę, tak aby otrzymać jakiś uchwyt(? - nie wiem czy chodzi o uchwyt, ale wiem że coś takiego jest). Chcę w ten sposób uzyskać dostęp do tego obiektu tak aby móc w nim coś wpisać. Jak takie coś uzyskać?

Czy mogę później, już bez ingerencji użytkownika dostać się do tego samego obiektu, nawet jeżeli został zamknięty i ponownie otwarty? W jaki sposób? Proszę o pomoc.

0

WinApi,
SendMessage
Spy++

0

Rozumiem że jest możliwe. Chodzi faktycznie o ten uchwyt? WinApi to przecież zbiór nie wiadomo czego(w znaczeniu że jak siano w którym będę szukał igły)... Mógłbyś troszeczkę konkretniej? Dzięki.

0

Sprawdź sobie jednego textboxa z winapi, zobacz jakie mają wspólne cechy. Ogólnie to rozwiązanie.. dość niepraktyczne. Oprócz winapi masz windows forms, wpf, qt czy inne bardziej wyspecjalizowane interfejsy, typu xul w produktach mozilli.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1