Ukrywanie tabPage na PageControl

0

Hej!, tu Komax!

Czy jest możliwość ukrycia wybranych tabPage (na PageControl) ? Nie widze niestety atrybutu Visible :(

Chodzi o to że chce mieć trzy różne zestawy tabPage-ów i w zaleźności od wyboru przez użytkownika wyświetlać w PageControl tylko wybrane tabPage.... Da się?

Wiem, że mogę wykonać kilka PageControl, ale to trochę pod górkę, bo niektóre tabPage by się powtarzały. Nie chciałbym tego robić dynamicznie, trochę za dużo kodowania.

K...

1

A jakby tak trzymać wszystkie tabPage we własnych zmiennych i potem zamiast ukrywać tabPage w PageControl to je odpowiednio dodawać i usuwać?

0

Wronq zdaje mi się, że ten sposób tworzy strasznie duży narzut operacji - dajmy, że na 2 zamykanych tabPage jest 120 obrazków w każdym. Usuwanie ich, a później dodawanie będzie trwało koszmarnie wolno, co spowolni aplikację. Polecam poszukanie na google 'tabPage hide button' czy coś takiego, lub przejście na WPF, tam jest właściwość Visible czy IsVisibled czy jakoś tak.

0

Nie jestem pewien, ale czy jeżeli gdzieś będę trzymał przykładowo TabPage tp1; i "na" nim będą te obrazki. Później zrobię coś w stylu tabControl1.Controls.Add(tp1); lub tabControl1.Controls.Remove(tp1); to to faktycznie będzie procesoro-chłonne?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1