Zmiany w Mango - warto?

0

Coś bardziej na temat platformy .NET, a dokładnie programowania WP7.

Kilka tygodni temu pojawiło się do pobrania nowe SDK dla Windows Phone 7 "Mango". Jak sądzicie, czy smiany są na tyle duże że warto zainteresować się programowaniem na Mango? Czy pojawiło się w tym coś rewolucyjnego?

0

Tak.

Mango wprowadza w porównaniu do oryginalnego WP7 dużo zmian, zwłaszcza dla użytkowników końcowych, ale i dla programistów. Przede wszystkim agenty działające w tle i czyste sockety dają dużo więcej możliwości. Do tego bezpośredni dostęp do aparatu, dostęp do kompasu. Może wreszcie dojdą nowe API do dostępu do SkyDrive. Doszła baza MSSQL CE.

Jeżeli programowałeś dla WP7 - zainteresuj się Mango już teraz, fajne jest, od razu wiele nowych możliwości napisania aplikacji przynosi.
Jeżeli nie - rzuć okiem, może się spodoba. Od strony biznesowej, to Mango będzie oficjalnie wspierać język polski, więc i w naszym kraju można się spodziewać i ofert pracy i możliwości sprzedaży aplikacji w naszym rodzimym języku.

0

Polecam zapoznanie sie z filmikiem, który przedstawia nowości w Mango: http://channel9.msdn.com/Shows/Going+Deep/Abolade-Gbadegesin-Inside-Windows-Phone-Mango
Ciekawy artykuł o nowych nowych opcjach emulatora telefonu, za pomocą którego można przetestować swoją aplikację na komputerze: http://msdn.microsoft.com/pl-pl/library/windows-phone-mango--nowe-mozliwosci-emulatora.aspx

SDK dla Windows Phone możesz pobrać tutaj: http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?displaylang=en&id=26648

0

Hej!, tu Komax!

Mango (kojarzy mi się to z telezakupami).... Czy to Mango można zintegrować z VS? (sorry, filmik mi się nie otwiera nie mam Silveright).

BTW. Na jakie systemy można pisać z użyciem C# i korzystając z VS? na pewno Windows Mobile / CE. Cosik jeszcze? (pewnie niewiele, większośc to ta ochydna Java.... Ale pytam bo chciałbym spróbować zrobić coś na mobilne urządzenia).

K...

0

@Komax:
Tak, SDK do WP7 "Mango" integruje się z Visual Studio 2010.

Z użyciem C# można pisać dla Windows Mobile i Windows Phone 7. Ewentualnie ktoś kiedyś robił jakąś implementację .NET Frameworka dla Symbiana (oraz był też Silverlight dla Symbiana).

0

Jest też Monodroid, nazwa chyba sama wskazuje do czego służy. ;)

0

Troszkę bardzie ogarnąłem temat i teraz mogę odpowiedzieć na pytania :)

Jeśli chodzi o urządzenia mobilne, to na WP7 oczywiśie C# jest podstawowym językiem.

Co do Visual Studio to jest to podtsawowe IDE do tworzenia aplikacji na WP7. Co więcej, jeżli nie masz go jeszcze zainstalowanego, automatycznie zainstaluje się wersja Express przy instalowaniu SDK dla WP7. Możesz pobrać to tutaj: http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?displaylang=en&id=26648

A co do filmów na Channel 9, to jeśli nie masz Silverlighta to możesz pobrać je w innym formacie po prawej stronie od miejsca, gdzie miał się pojawić film - ja tak robię :)

0

Hej!, tu Komax!

Widzę, że Monodroid (http://mono-android.net/) integruje się z Visual Studio. BTW. Ta strona (http://mono-android.net/) coś niezbyt poprawnie się u mnie wyświetla pod FF/Linux.

Czy jeśli napiszę aplikację dla Windows Mobile w C#/VS2010, to będę mógł ją skompilować dla Mono-Androida? (bez większych przeróbek?).

Ktoś z Was działał w Monodroidzie? Jak doświadczenia? Warto się tego uczyć?

K...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1