Visual Basic | Wyszukiwanie katalogu na komputerze

0

Witam, nie wiem czy piszę to w odpowiednim dziale, ale nie znalazłem innego, który by mi pasował. Otóż problem jest tego typu, że piszę program w visual basic, który ma pobierać plik i umieszczać go w danym katalogu na dysku. Jednak użytkownicy mojego programu, będą mieli umieszczony gdzie indziej folder gdzie ma być pobrany plik (tzn. niektórzy będą mieli ten folder np. na dysku D, a inni na C, czyli nie moge podać w kodzie konkretnej ścieżki gdzie plik ma zostać umieszczony). I tutaj moje pytanie, czy istnieje jakiś skrypt, który wyszukuje dysk, na którym umieszczony jest konkretny folder?

0

Trochę to dziwne, a ścieżka do tego katalogu nie jest zapisana jakoś w rejestrze pod kluczem o znanej nazwie?
Bo jeśli nie, to zawsze możesz przeszukać dyski w poszukiwaniu tego katalogu.

0

To jest katalog gry, a aplikacja ma być aktualizatorem. Czyli ma pobierać pliki do katalogu tej gry. No, a wiadomo, że ludzie gry instalują na różnych dyskach, jeden wybierze C, a drugi E. Dlatego właśnie muszę dowiedzieć się jak zrobić, aby program sam wyszukiwał gdzie zainstalowana jest gra i tam pobierał pliki.

0

hm.
nie lepiej przy pierwszym uruchomieniu programu prosić użytkownika o wskazanie katalogu?
przecież przeszukiwanie całego dysku w poszukiwaniu katalogu jest... bezsensu?

0

Tak też by mogło być, tylko mógłby mnie ewentualnie ktoś nakierować jak to zrobić i żeby ta ścieżka się jakoś zapisała by nie musieli za każdym razem jej podawać. Jestem początkujący w VB, dlatego sory za takie banalne pytania.

0

do przechowywania danych masz co najmniej klika możliwości:
-My.Settings -> mechanizm .NETowy
-rejestr systemu Windows
-plik XML
-baza danych

ja bym chyba wybrał to pierwsze

0

Mógłby mi to ktoś troche bliżej wytłumaczyć, bo jak pisałem jestem w tym języku początkujący.

0

Przepraszam za podwójny post, ale z częścią problemu sobie poradziłem, a mam następne pytanie. Zrobiłem tak, że użytkownik po włączeniu programu podaje ścieżkę do folderu i ona się zapisuje w pliku .txt, który znajduje się w folderze z programem. Jak teraz zrobić, aby kod odpowiedzialny za pobieranie pliku odczytywał ścieżkę z tego notatnika. Obecny kod, który jest odpowiedzialny za pobieranie pliku z serwera to

My.Computer.Network.DownloadFile("http://xxx.pl/aktualizacja.txt", "C:\Program Files\aktualizacja.txt")

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0