Folder na hasło - projekt

1

Myślę o napisaniu programu i proszę o podpowiedzi jak zabrać się za niektóre rzeczy. Chciałbym umożliwić ustawienie hasła na folder lub plik. Aby działało na różnych komputerach uznałem, że każdorazowo przy nadaniu hasła na przykładowyPlik.rozszerzenie musiałbym utworzyć plik przykładowyPlik.exe - który byłby kopią mojego programu, on żądałby hasła i wtedy umożliwiał otwarcie pliku. Cały mankament w tym, że nie wiem jak - i czy w ogóle się da, 'pochłonąć' plik i zapisać go w *.exe. Czy ma ktoś pomysł jak się za to zabrać? Może ma ktoś lepszy pomysł na program? Proszę o pomoc.

1

Np. WinRAR pozwala tworzyć samorozpakowujące się archiwa zabezpieczone hasłem.

1

Możesz plik wrzucić do zasobów albo dokleić na koniec pliku exe. Tak samo z hashem hasła. Albo w ogóle zaszyfrować plik tym hasłem.

1

Właśnie przetestowałem WinRAR'a, i widzę dwa mankamenty. Po pierwsze tworzenie archwium nawet bez kompresji trwa dosyć długo(mówię o większych plikach). Czy dodawanie do zasobów potrwa równie długo? Druga rzecz - boleśniejsza... Windows nie jest wstanie otworzyć pliku większego niż 4 GB. A to znaczy, że mój pomysł się rozsypuje. Ma ktoś jakiś lepszy pomysł na rozwiązanie tego problemu? Może jakoś się podpiąć(?) pod folder w windowsie, ale jak znowu, tak aby działało na komputerze bez mojego programu... Oto jest pytanie :(

1

Windows nie ma problemów z otwieraniem plików większych niż 4 GB - nie możesz mieć takiego pliku jedynie na partycji sformatowanej w systemie plików FAT32. Przejdź na NTFS lub exFAT.

1

Możesz podzielić na kilka plików, które miałyby w zasobach jakiś "MagicNumber" określający, który to jest part.
Program przeszukałby wszystkie pliki *.exe w katalogu i te, które zawierają zasób "MagicNumber", oraz np."MaxMagicNumber" (ile jest łącznie części) dodawałby do listy, i po kolei z każdego wypakowywał pliki.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0