Nasłuchiwanie portu szeregowego

0

Czy da się nasłuchiwać port? nie chodzi mi o otwarcie portu w standardowy sposób. Sprawa wygląda tak: aplikacja nadaje na danym porcie szeregowym - więc go zajmuje. Chciałbym podpiąć się w jakiś sposób i czytać co na danym porcie jest wysyłane.

Jak to zrobić?

0

Aplikacja wysyła dane do sterownika portu i tam ich należy szukać. Ale samodzielne poszukiwania mogą nie byc takie proste. Pierwsza droga: są gotowe rozwiązania np. http://www.e-wolomin.pl/pl/produkcja-oprogramowanie-wdrozenia/58-monitor-portu-szeregowego-rs-232.html albo Simple Term Gold.

Druga droga: są rozwiązania sprzętowe w formie przejściówki wpinanej pomiędzy gniazdo a wtyczkę RS232 i pozwalające na analizę tego co faktycznie sterownik "podaje na druty". Do nabycia w dobrych sklepach muzycznych, tzn. elektronicznych.

A jak wiadomo jest też trzecia droga. Zapytaj autora aplikacji co on tam wysyła. Może zdradzi sekret. Chyba, że to własne dzieło.

0

znam ramki które są tam wysyłane. Problem polega na przetłumaczeniu jednej ramki na drugą. Pomyślałem, że będę przechwytywał dane z jednego protokołu, tłumaczył je i wystawiał gotową ramkę na wirtualny COM z którego sobie już zaczyta soft.
Komunikacja jest w dupleksie. Może macie jeszcze jakieś inne sensowne pomysły?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1