Sposoby na wysyłanie smsów z aplikacji C#

0

Witam,
Chciałbym napisać aplikację wysyłającą SMSy. Aplikacja (w zasadzie sprowadziło by się to do Windows Service) ta działała by na osobnym serwerze czy komputerze w firmie, hostując web usługi poprzez WCF. Usługi sieciowe posiadałyby właśnie funkcje pozwalające na wysyłanie smsów.

Pytanie moje jest takie: Jaki jest najlepszy sposób na samo wysyłanie SMS-ów? podłączyć komórkę po usb do komputera i komendami AT? Czy skorzystać z jakiejś płatnej bramy? Czy może jeszcze jakiś inny sposób?
Jakie są plusy/minusy każdego z rozwiązań.

Jeżeli chodzi o cenę czy koszta funkcjonowania takiego systemu, to nie ma znaczenia. Ma to być najlepsze rozwiązanie.

Z góry dzięki za pomoc.

0

minusy telefon:
cały czas musi być podłączony do zasilania/mieć pewność że będzie naładowany

minusy bramki:
problem z netem po Twojej stronie, problem z serwisem hostującym bramkę

to takie rzeczy oczywiste, warto rozważyć

bo jeśli chodzi o implementację w C# to jedno i drugie wymaga tyle samo zachodu;)

0

gsmcomm darmowa biblioteka do wysyłania odbierania itd smsow możesz też napisać jakieś klasy dla kodowania/dekodowania formatu pdu ale dużo więcej roboty przy tym by było

0

Aha, nie wspomniałem jeszcze o tym, że należy przyjąć, że serwer będzie mógł wysyłać bardzo dużo smsów. W grę wchodzi masowe wysyłanie smsów.

Co do uwagi, żeby telefon był cały czas naładowany.. Można podłączyć nie telefon komórkowy, ale zwykły modem do serwera. Tylko pytanie: Jaki modem będzie dobry do takiego zadania? Bo można spotkać ceny od 50 do 1000zł?

0

A nie lepiej skontaktować się z jakimś operatorem telekomunikacyjnym, czy inną firmą świadczącą takie usługi i zorientować się co proponują? Bo kolega napisał że kasa nie gra roli, więc takie podmioty pewnie potrafią dostarczyć usługę wyższej jakości niż serwer z modemem.

0

Tylko właśnie z drugiej strony jak jakość może być lepsza przy wysyłaniu smsów? Pod określeneim "jakość" w takiej sytuacji widzę tylko "niezawodność".. a modem czy telefon i tak wyśle tego smsa przez danego operatora?

Natomiast jeżeli chodzi o bramkę gdzieś w internecie, może być jakaś ekstra płatna Ery czy kogoś.. to oni udostępnią mi jakieś usługi sieciowe? Bo ja nie chce korzystać z wysyłania smsów, za pomocą ich narzędzi (np przez ich stronę internetową) - chcę sam napisać funkcje pozwalające wysyłać sms, i udostępnić jest przez WCF na moim serwerze.

0

Czyli Twój WCF mógłby odebrać dane od użytkownika, następnie przetworzyć na zgodne ze specyfikacją standardu ramki SMS i wysłać po sieci do SMSC. (Oczywiście trzeba mieć u nich wykupioną usługę, aby móc coś do nich wysłać.)

0

Znalazłem taką informację, na rozwiązanie problemu wysyłania smsów z komputera:
"•Using a GSM modem:
◦Better when one wants to implement offline applications and a very small number of SMS go every minute, usually few 10s.
•Using web service:
◦Better when it is an online application and a very few number of SMS go every minute, usually few 10s.
•Using endpoints given by service the provider:
◦Better when the number of SMS exceeds a few 100s per minute. Service provider demands a commitment of at least 100,000 SMS per month."

Nie bardzo widzę różnicy, między pozycją 2 a 3 ( z technicznego punktu widzenia). Bo przecież "web service" składa się miedzy innymi z "endpoint"-ów? Tutaj widzę jedynie różnicę w szybkości wysyłania, pozycja 3 CHYBA jest droższa, no i minimum 100tys smsów? to przy cenie 6centów za sms, trzeba wydawać minimum 60k$ miesięcznie. Może ktoś mi wyjaśnić inne różnice? o ile takie istnieją...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1