Odswierzanie scrollowanego pictureboxa

0

Witam,
jest taka sytuacja- mam program ze scrollowanym pictureboxem w panelu. Na tym pictureboxie rysuje sobie standardowe zdjecie, oraz za pomoca drawrectangle dynamiczne wykresy. Calosc dziala pieknie, dopoki zdjecie jest na tyle male, ze nie trzeba uzywac scrollbara, natomiast gdy jest wieksze i chcemy obejrzec wykres narysowany na calym zdjeciu musimy przesunac bara, jednak to powoduje iz narysowany przed chwila wykres znika.

Biorac to pod uwage nasuwa sie pytanie- w jaki sposob moge zachowac obrazek, tak aby uzywanie scrollbarow, go nie niszczylo ?
Od razu powiem, ze przeysowanie obrazka za kazdym razem, gdy scroll zmienia swoja pozycje odpada, poniewaz czas rysowania (a co za tym idzie, laczenia z baza danych, obliczen) jest zbyt dlugi.

Pozdrawiam i czekam na jakiekolwiek wskazowki.

0

Na tym pictureboxie rysuje sobie standardowe zdjecie

NA tym pictureboxie? :/

Picturebox służy przede wszystkim do przechowywania i wyświetlania obrazków, nie malowania po nim (tzn od biedy można, ale widzisz jakie są efekty).

- Stwórz bitmapę.
- Rysuj po tej bitmapie (swoją drogą będzie to dużo szybsze niż rysowanie po ekranie),
- Ustaw bitmapę jako .Image pictureboxa.

PS. Twoja funkcja rysująca wykres powinna zwracać bitmapę - takie by było najlogiczniejsze i najmniej problemowe rozwiązanie.

0

<font size="6">odświeżanie</span>

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0