Ten sam folder dla ustawień niezależnie od wersji aplikacji

0

Witam. Co zrobić aby aplikacja zapisywała ustawienia w jednym stałym folderze niezależnie od swojej wersji? Domyślnie przechowuje ustawienia tworząc foldery dla każdej nowej wersji. Chodzi mi właśnie o to aby np. po aktualizacji aplikacja korzystała ze swoich starych ustawień. Da się to zrobić w jakiś sposób??

0
settings napisał(a)

Witam. Co zrobić aby aplikacja zapisywała ustawienia w jednym stałym folderze niezależnie od swojej wersji? Domyślnie przechowuje ustawienia tworząc foldery dla każdej nowej wersji.

Nie tworzyć a cały czas z tą samą ścieżką [glowa] ?! Napisz coś więcej bo pytanie słabe. Co wymusza, że musisz korzystać z wersji w nazwie ścieżki (bo to by wynikało z postu)?!

0

Jest przecież klasa Properties.Settings... i metoda Properties.Settings.Default.Save() która zapisuje ustawienia w katalogu zalogowanego aktualnie użytkownika. Dla każdej wersji programu tworzony jest osobny folder, chodziło mi właśnie o to aby niezależnie od wersji te ustawienia zapisywały się w jednym stałym katalogu. Ale już sobie poradziłem, wystarczyło w ustawieniach projektu, w AssemblyVersion trzy ostatnie textboxy zostawić puste.

0

Properties.Settings.Default.ParentPath

i jeszcze (bo to prywatna w 2.0 nie widze) proveidera mozna zbudowac wlasnego.

Prosciej wlasny XML z serializacja

//---------------
a i jeszcze (nie lubie tego) jak calosc masz po MS'owemu to jest opcja Upgrade.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0