Jaka książka do C# (więcej niż podstawy)

0

Witajcie, niedługo skończę pozycję Marcina Lisa "C#. Praktyczny kurs" Dzięki zagadnieniom, które są w tej książce, znam podstawy języka C# - zmienne, pętle, wyjątki, instrukcje warunkowe, tablice, trochę z zagadnień programowania obiektowego (klasy, metody, konstruktory - teraz robię interfejsy i polimorfizm) i delikatnie system wejścia-wyjścia. Książka kończy się na podstawach pisania aplikacji okienkowych. Teraz chciałbym znaleźć jakąś pozycję, która rozwinie moje umiejętności (chciałbym jeszcze rozszerzyć moje wiadomości na temat programowania obiektowego, systemu wejścia-wyjścia, wyjątków) oraz doda parę nowych informacji z C#, by z takiego początkującego, znającego podstawy programistę C# stać się bardziej zaawansowanym. Działam na Visual C# 2008 EE. Znacie jakąś pozycję, która może sprostać moim wymaganiom (no nie musi w 100%, ale w większości ;)) ??

0

Pro C# 2008 and the .Net 3.5 Framework

1

Core C# i .NET, kupiłem ją jakiś czas temu i nie mam żadnych zastrzeżeń. "To" ma z 800 stron a sam indeks zajmuje jakieś 12, ale za to wszystko (no, prawie) w niej jest.

PS. No, może jedna wada - kosztuje jakieś 100 zł... :/

PPS. (http://helion.pl/ksiazki/cshnet.htm)

0

mam core c#.net i pro c# 2008 i zdecydowanie wiecej wiedzy jest w pro c#, albo mi sie tak teraz wydaje bo perrego dawno czytalem.

0

No dzięki wielkie za podane pozycje :) Skłonny jednak chyba będę do core C#, bo druga książka - mimo, że znam dość dobrze j.angielski - jest właśnie w języku angielskim, a terminologia programistyczna po angielsku jest mi obca :/

1

"Terminologia informatyczna" w angielskim to w 99% to w czym piszesz, więc tym się chyba nie powinieneś przejmować... Jeśli już to gorzej może być z "klasycznym" angielskim. :)

@HideYoshi - może jest to spowodowane tym że Core jest pisane na podstawie .Net 2.0 - z tym sobie łatwo poradziłem: "suplement" za 19 złotych i nic w C# 3.0 i 3.5 nie jest obce.

0

MSM , hmmm może masz racje, ale jako, że się uczę wolę mieć to po polsku, pewniej po prostu (choć wiem błędy literowe mogą się zdarzać)

//A co do za "suplement" za 19 zł ?

0

Darmowa i całkiem dobra IMO jest "illustrated c#" (do wygooglowania :P)... no chyba, że nie uważacie przedstawionego tam materiału za zaawansowany, jeśli tak to chętnie się dowiem czego brakuje :)

0
SProgrammer napisał(a)

No dzięki wielkie za podane pozycje :) Skłonny jednak chyba będę do core C#, bo druga książka - mimo, że znam dość dobrze j.angielski - jest właśnie w języku angielskim, a terminologia programistyczna po angielsku jest mi obca :/

Jest po Polsku http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/7500/jezyk-c-2008-i-platforma-net-35.html

0

Ja tak od siebie dodam C# Receptury, nawet ciekawe gotowe rozwiązania. I polecam komputeks.pl solidną i tanią księgarnie internetową.

1

//A co do za "suplement" za 19 zł ?

Chodziło mi o (nie mam w tej chwili pod ręką, ale chyba się nie mylę w tytule) "C# 3.5 Leksykon kieszonkowy" - (tylko nie jestem pewien - 3.0 czy 3.5) Wszystko o nowościach w 3.5, a poza tym podręczne informacje o całym języku.

0

aha no dzięki - jak widzę mam dość duży wybór książek, które mogą rozszerzyć moją wiedzę ;)

0
SProgrammer napisał(a)

...Skłonny jednak chyba będę do core C#, bo druga książka - mimo, że znam dość dobrze j.angielski - jest właśnie w języku angielskim, a terminologia programistyczna po angielsku jest mi obca :/

Z własnego doświadczenia wiem, że w książkach po angielsku jakoś bardziej zrozumiale jest wszystko wytłumaczone ;-P

0

Pro C# jest fajną pozycją. Po angielsku ale napisana bardzo prostym językiem i fajnie wszystko wytłumaczone, ja czytam ją płynnie i rozumiem 100% tekstu. Zaleta jest jeszcze taka, ze opisuje dokładnie nowe rzeczy - Framework 3.5, Linq, WCF, XAML, WPF itd, nawet o Mono jest cały rozdział.

Jakoś nie kojarze zbyt wiele pozycji po polsku, które są w miarę aktualne na dzień dzisiejszy - co mi po opisie tylko .net 2.0

0

Warto dodać że w marcu pojawić się ma Pro C# 2010 and the. Net 4. 0 Platform http://www.amazon.co.uk/Pro-2010-NET-4-0-Platform/dp/1430225491 ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1